• BIST 99.806
  • Altın 259,534
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 16 °C

Hetex ve Sportturkey'e büyük destek

Hetex ve Sportturkey'e büyük destek
Türk turizmine yepyeni bir soluk kazandırması beklenen ve  01 – 03 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Expo Center da düzenlenecek  "Anfaş Hetex" 4....

Türk turizmine yepyeni bir soluk kazandırması beklenen ve  01 – 03 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Expo Center da düzenlenecek  "Anfaş Hetex" 4. Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı  ve Türkiye'nin tek spor turizmi Fuarı "Anfaş SporTurkey"  Fuarları danışma kurulu toplantısı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın üst düzey katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Katılımın çok yoğun olduğu toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Yardımcısı  İbrahim Yazar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ozan Çetiner, Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürü Tarkan Tüzken, Antalya İl Kültür ve  Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, Antalya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Cenker ATEŞ, Anfaş Yönetim Kurulu Üyesi ve ATAV Başkanı  Nizamettin ŞEN, BAKA – Antalya YDO  Koordinatörü  Alaattin Özyürek, Uzman Selin Şen, German Medikal Wellness Assosiation Türkiye Temsilcisi Ferah Uysal ve Operasyon Müdürü Elman Finger, Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Süleyman Kamil Yüceoral, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Burak Alagök, Masaj ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçeman , Medikal Turizm Derneği Başkanı Dr. Sinan İbiş ; OHSAD   - Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Antalya Temsilcisi Dr. Ferhat Kayan, Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği (IAGTO) Türkiye Temsilcisi Kurtuluş Gülşen, TÜRSAB Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kerim Çavuşoğlu, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak, Turizm Bölgeleri Özel Hastaneler Derneği Başkanı Yusuf Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu  Antalya Bölge Müdürü Cansel Çevikol, Türkiye Golf Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Ekrem Uğur Budak, Türkiye Halter Federasyonu Organizasyonlar  Koordinatörü Mehmet Zeki Erkan, katılarak temsil ettikleri kurumların bu 2 önemli turizm  fuarına desteklerini açıkladılar . Anfaş Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer  ve fuar direktörü Arzu Yüngül tarafından fuarın içeriği, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Danışma Kurulu Üyeleri'nin görüşleri doğrultusunda fuarların hedefleri ve kurul üyeleriyle birlikte yapılacak işler planlandı.

Toplantıyı açan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar "Anfaş Hetex Sağlık Turizmi Fuarı ve Anfaş Sporturkey Spor turizmi fuarları Türkiye tanıtımı ve pazar haline gelmesi için ülkemizin değerleridir" dedi. Sektörün en önemli kurum ve kuruluşlarının fuarlara destek vermek için bir araya gelmesinden ve güç birliği oluşturmasından duyduğu memnuniyete dile getiren Yazar "Bu iki fuarın başarısını manevi olarak hep birlikte paylaşacağız" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ozan Çetiner, Türkiye'deki tüm spor federasyonlarının ve spor kulüplerinin fuara gelmesi Bakanlık olarak gereken tüm desteği vereceklerini açıkladı.

ATAV Başkanı ve Anfaş Yönetim Kurulu Üyesi Nizamettin Şen, fuara desteklerinden dolayı toplantıya katılan tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür ederek; "Hetex Fuarı ve Spor Turkey Fuarı Türkiye'de bir örnek fuarlar zinciri haline geleceğine inanıyorum" dedi. Şen, Spor ve Sağlık Turizmi'nin yakın bir ilişki içerisinde Sağlık sorunlarını tedavi amaçlı hastanelere gelen sporcuların olmasının bu iki fuar arasında doğal bir ilişki oluşturduğunu söyledi. Antalya da yapılan kongrelerin  yüzde 80'inin sağlıkla ilgili olduğunu, Antalya Belek'in dünya otoriteleri tarafından en iyi golf destinasyonu seçildiğini , bunlar gibi pek çok  reel örneğin verilebileceğini Antalya'nın sağlık ve spor turizminde Türkiye'nin başkenti olduğunu söyledi.

Alman Medikal ve Sağlık Vakfı  (Deutchen Medical Wellness Urlaub) Türkiye'deki partneri Anfaş Hetex ve Anfaş Sportturkey fuarları oldu. Alman Medikal Sağlık Vakfı Anfaş Hetex ve Sportturkey Fuarlarına önemli miktarda  uluslararası ziyaretçi getirecek. Toplantıda söz alan DMWV. De ( Alman Medical & Wellnes Derneği ) Türkiye Temsilcisi Ferah Uysal Anfaş Hetex & Anfaş Sportturkey Fuarları ile işbirliği içerisinde çalışacaklarını dile getirerek 01– 03 Kasım tarihleri arasında yakından ilgili oldukları sağlık turizmi ve spor turizmi fuarlarına yurtdışından çok sayıda  katılımcı ve ziyaretçi getireceklerini dile getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar Yurtdışından gelecek delegeler konusunda Anfaş'a ve Alman Medikal ve Wellness Derneğine tam destek vereceklerini açıkladı.

German Medical Wellness Association 7 yıldır  Almanya Merkezli olarak hizmet veren ve üniversiteler, oteller, tur operatörleri , doktorlar, sağlık ve spor merkezleri, sağlık merkezleri ve spor kulüplerinden  oluşan 3 milyon üyeye sahip. Ayrıca milletvekili, bürokrat ve iş adamları da vakfın üyeleri arasında.

DMWV Türkiye Operasyon Müdürü Elmar Finger Vakıflarının SPA- Wellnes Merkezi olan Otel , hastane vb gibi işletmelere Avrupa Standartlarına uygunluk Sertifikası verdiklerini dile getirerek , bu sertifikaya sahip işletmelere yurtdışından hasta gelmesi ve sigorta işlemleri kolaylaşıyor. Anfaş Hetex Fuarı katılımcılarıyla tanışıp Sertifakamızdan yararlanmalarını sağlamayı hedefliyoruz şeklinde konuştu. Ayrıca DMWV Anfaş Hetex Fuarı esnasında bir de seminer düzenleyecek. Vakıf Almanya daki üst düzey bürokratları da fuara davet edecek.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37