• BIST 94.158
  • Altın 257,703
  • Dolar 5,7769
  • Euro 6,5197
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 17 °C

Hindistan çıkarması için ne dediler?

Hindistan çıkarması için ne dediler?
Rixos Grubu’ndan Erol Danacı, Maxx Royal Hotel’den  Gökhan Gümüşdede, Susesi Luxury Resort’ten Yasemin Tunç, Lykia  Lodge Kapadokya’dan...

Rixos Grubu’ndan Erol Danacı, Maxx Royal Hotel’den  Gökhan Gümüşdede, Susesi Luxury Resort’ten Yasemin Tunç, Lykia  Lodge Kapadokya’dan Dilek Yulaf, Adam & Eve Hotel’den Ilgın Çorapçılar, Lykia Group’dan Pelin Boyacıoğlu, Kapadokya MDC Hotel’den Ahmet Küçükyıldız  ve Vertia Luxury Resort’tan İsmail Çiçek, Mardan Palace Hotel’den Çetin Pehlivan,  Titanic Grubu’ndan Ahmet Can Yeşildağ ve Barış Uçar Hindistan temaslarını  Tourism Today’e aktardı. İşte Hindistan Roadshow’a katılan turizmcilerimiz ve Hindistan pazarı hakkındaki değerlendirmeleri: Erol Danacı - Rixos Otelleri İstanbul Projelerinden Sorumlu Satış Direktörü “Üst düzey turizm otoriteleri Rixos markasını Hindistan’da görmek istediklerini belirttiler” “Rixos Otelleri olarak bu sene açtığımız Dubai, Sharm Al Shaikh ve İstanbul gibi yeni  destinasyonlardaki otellerimizle büyümemize son hız devam etmekteyiz. Hindistan pazarı ise mevcut destinasyonlarımızın yanında yeni açılan bu otellerimiz için çok önem verdiğimiz bir pazar olup 2012 yılı içerisinde Hindistan’ı 3 kez ziyaret ederek bu önemi de ilgililere göstermiş oluyoruz. Hindistan gerek büyüyen ekonomisi,  gerekse genç nüfusu dolayısıyla çok ciddi büyüme potansiyeli taşıyan bir ülke olmakla birlikte, Rixos’un lüks konseptinin yüksek bütçeli Hint düğünlerine ve büyük MICE organizasyonlarına ev sahipliği konusunda her zamanki tecrübesiyle pazara ciddi değer katacaktır. Özellikle milli havayolumuz THY’nin Hindistan’daki büyüme politikasına paralel olarak ülkeye yatırımlarımız artarak devam edecektir. Daha önceki ziyaretlerimizde Rixos’un bilinirliği daha düşükken TÜROFED’in organizasyonunda gezdiğimiz 5 farklı şehirde, Rixos markasının dünyanın ve bölgenin prestijli otelleri olan The Ritz Charlton Mandarin Oriental, The Peninsula ,Shangri La, Le Meridien ile aynı konumlandırılması kendimizi pazarda iyi ifade ettiğimizi de bize göstermiştir.

Hindistan’ın en büyük ve gelişmiş şehirlerinde yaptığımız görüşmelerde üst düzey Hindistan turizm otoriteleri Rixos Markasını Hindistan’da görmek istediklerini ve pazara yeni bir dinamik katacağını belirtmişlerdir. Çok yakında merkezi New Delhi’de olacak yeni yapılanma ile Bölge Satış ve Pazarlama Direktörlüğü oluşturarak bu bölgeden Dubai, Mısır, Dubrovnik, İstanbul, Antalya ve Bodrum gibi pazarın isteklerine fazlasıyla cevap verecek otellerimize turizm hareketini arttırmaya devam edeceğiz. Bu sene yaptığımız çalışmalarla özellikle İstanbul otellerimizin lokomotif etkisi göstermesiyle Hintli misafirleriniz milliyet sıralamasına girmeye başlamıştır. Web sayfası ziyaret oranımız ise 2011 yılına göre yüzde 350 gibi önemli bir artış göstererek gelecek için bizlere umut vermektedir.” Gökhan Gümüşdede- Maxx  Royal  Hotel Satış Temsilcisi “Hindistan’da ilerleyen zamanlarda çok daha etkili olacağımıza inanıyoruz”

“Öncelikle böyle büyük bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sırası ile Mumbai, Banglore, Chennai, Hayderabat ve Delhi de gerçekleştirmiş olduğumuz roadshowda katılımcıların tesisimize olan ilgisi bizi çok mutlu etti. Birçok katılımcının tesisimizi önceden biliyor olması ve gerçekleştirmiş olduğumuz Hint düğünü hakkında bilgi sahibi olması bizi ayrıca ülkemiz adına da memnun etti. Zaten tecrübe sahibi olduğumuz bu pazarda ilerleyen zamanlar çok daha etkili olacağımıza inanıyor, hem ülkemiz adına hem de Otelimiz adına ileride bu işbirliğimizin artarak devam etmesini diliyoruz.” Yasemin Tunç-Susesi Luxury Resort “Antalya’ya uzun vadede yoğun bir ilginin olacağını tahmin ediyorum”

"Hindistan Rodashow’undan ilk önce çok fazla bir beklentim yoktu. Çok olumlu düşünmüyordum çünkü organizasyona çok kısa süre içerisinde karar verilmişti. Hindistan zor bir destinasyon olduğu için de kafam da soru işaretleri vardı. Ancak uçaktan inip de Hindistan’a adım atar atmaz tüm görüşlerim değişti. Roadshow gerçekten çok iyi organize edilmişti. Beklentilerimin çok üzerinde bir roadshow organizasyonuyla karşılaştım. Kaldığımız oteller, transferler, görüşmeler hepsi çok iyiydi. Gittiğimiz beş şehirde de acentaların ve tur operatörlerinin temsilcileriyle birebir görüşme yapma imkanı bulduk. Otellerimizi en ince detayına kadar anlattık. Bu organizasyon ile destinasyonlarımızı tanıttık. İstanbul hakkında zaten daha önceden bilgileri vardı. Antalya hakkında da bilgi edinme olanağı buldular.  Hindistan pazarından Antalya’ya kısa vadede olmasa bile uzun vadede yoğun bir ilginin olacağını tahmin ediyorum." Dilek Yulaf-Lykia Lodge Kapadokya “Hindistan pazarında Kapadokya’ya yoğun bir ilgi olduğunu gördük” "Öncelikle TÜROFED’e düzenlemiş olduğu bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum. Roadshow son derece yoğun bir programa sahipti. Bizim açımızdan da son derece başarılı geçti.  Hindistan’da böyle büyük bir potansiyel olacağını tahmin etmiyorduk. Katılımcılar konuya hakimdi. Bire bir önemli görüşmeler yaptık ve yaptığımız görüşmelerin geri dönüşlerini almaya başladık. Bildiğiniz üzere Hintliler yaptıkları görkemli düğünler ile gündemdeler. Biz de Kapadokya olarak düğün organizasyonları için neler yapabileceğimizi anlattık. Kapadokya’yı biliyorlar ama hiç misafir göndermemiş acentalar var. Yardım talepleri oldu. Alternatif paketler, balayı ve düğün paketleri istediler. Özellikle Hint mutfağı var mı diye sordular. Türkiye’ye çok sıcak bakıyorlar ve İstanbul’u çok iyi biliyorlar.

Hindistan pazarında Kapadokya’ya yoğun bir ilgi olduğunu gördük ve biz de kendilerine Kapadokya destinasyonu hakkında bilgi verdik. Balon turları, outside catering’ler gibi organizasyonlarımızı anlattık. Görüşmeler esnasında aldığımız kartvizitlere paketler oluşturup geri dönüşler yapıyoruz.  Sonrasında da iletişimimizi sürdüreceğiz." Ilgın Çorapçılar  - Adam & Eve Hotel Satış & Pazarlama Yöneticisi “Alternatif pazar arayışlarında Hindistan’ın oldukça ilginç ve doğru bir destinasyon" “BRIC ülkelerinin giderek sektörde artış göstermesiyle birlikte Hindistan’a Bakanlık ve TÜROFED aracılığıyla düzenlenen Hindistan roadshow organizasyonu oldukça başarılı geçti. Turizmde alternatif pazar arayışlarında Hindistan’ın oldukça ilginç ve doğru bir destinasyon olduğunu düşünüyorum. Özellikle düğün cenneti olan Hindistan bölgesinde Yeryüzü Cennetini ve Avrupa’nın En İyi Çift Otelini tanıtmaktan büyük mutluluk duydum.

Roadshow programının ilk şehri olan Mumbai’dan başlayarak sırasıyla Bangalore, Chennai, Hyderabad ve Yeni Delhi şehirlerinde düzenlenen workshopta, yoğun ilgi ve merak bizi daha da gururlandırdı. Özellikle yapılan B2B görüşmelerde yaklaşık olarak 200 acenteci ile birebir görüşme imkanı, hem ülkemizi hem de Antalya destinasyonunu aynı zamanda tesisimizi daha da yakından tanımalarını sağladığına inanıyorum. “ Pelin Boyacıoğlu-Lykia Group Satış Müdür Yardımcısı “Özellikle golf ve düğün gruplarında ciddi dönüşler olacak”

"Çok yararlı bir organizasyon oldu. Özellikle de Türkiye’nin tanıtımı açısından çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda hızla gelişen bir Pazar olan Hindistan’ın Türkiye yakın bir ilgisi olduğunu organizasyon boyunca görme imkanı bulduk.  Yaptığımız görüşmeler neticesinde özellikle golf ve düğün gruplarında ciddi dönüşler olacağını düşünüyorum.  TÜROFED  zor bir Pazar olan Hindistan’da gerçekten çok güzel bir organizasyona imza attı. Kontakları sıcak bir şekilde tutup iletişimi sürdürdüğümüz sürece de Hindistan pazarından Türkiye’ye yoğun bir ilgi olacağını düşünüyorum." Ahmet Küçükyıldız- Kapadokya MDC Hotel Genel Müdürü “Roadshow bizim açımızdan çok verimli geçti”

"Roadshow kapsamında Hindistan’ın beş şehrinde gerçekleştirdiğimiz tüm görüşmelerin çok verimli geçtiğini söyleyebilirim. Türkiye’ye hiç girmeyen acenta sahiplerine İstanbul’u Antalya’yı, Kapadokya’yı, Efes’i Doğu Anadolu’yu anlattık. Onları ülkemize davet ettik. “Türkiye’yi gelin görün dedik.” Geleceklerine söz verdiler.  Kapadokya’yı tarihiyle, coğrafyasıyla, tüm özellikleriyle ayrıntılı olarak bu kısa zaman zarfında tanıtma şansını yakaladık. Ülkemizi tanıtmak adına elimizden gelen her şeyi yaptık. MDC Kapadokya butik oteli acentaların ve tur operatörlerinin yetkili isimlerine anlattık. Aileler ve balayı çiftleri için özel paketlerimizi sunduk. Geri dönüşleri de de almaya başladık. Şu anda bizimle mail göndererek irtibata geçiyorlar. 2013’te inşallah geri dönüşlerini alırız." Hatice Korkmaz  - Calista Luxury Resort Avrupa Pazarı Satış & Pazarlama Yöneticisi “Hem otelimizi hem, ülkemizi hem de Antalya’yı tanıtma fırsatını yakaladık” "Türkiye’nin yeni pazar ihtiyacı vardı ve uzun süredir alternatif pazar arayışı içerisindeydi. TÜROFED ile Turizm ve Kültür Bakanlığının bu ihtiyacı tespit edip, cevap vermesi bizler için çok doğru ve önemli bir gelişme oldu.  Bu organizasyon sayesinde Hindistan’ın en önemli 5 şehrinde 5 günde yaklaşık 300 yerel acenteci ile birebir görüşme gerçekleştirerek hem otelimizi hem de ülkemizi özellikle Antalya’yı tanıtma fırsatını yakaladık. Hindistan’ın en önemli yerel acentecilerin yoğun ilgisi, merakı bizleri mutlu etti. Hint filmlerinde yer alan İstanbul’u çok iyi bilen acentecilerin de farklı destinasyon arayışları içerisinde olmaları bu organizasyonun ne kadar doğru ve yerinde bir organizasyon olduğunu göstermiş oldu, onların da ihtiyacını böylelikle karşılaşmış olduk. Özellikle Golf, Düğün ve Toplantı organizasyonları konusunda çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Calista Luxury Resort web sayfası bu 5 gün içerisinde yüksek tıklanma oranına ulaşmış olması hem beni hem de otel yönetimimizi mutlu etmiştir.

Turizm hareketinin daha da geliştirilmesi adına yapılan bu öncü organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta TÜROFED Başkanı Osman AYIK'a ve Yeni Delhi Kültür ve Turizm Müşavirimiz Özgür Aytürk'e çok teşekkür ediyorum. İlk adımı atılan yeni pazar atılımının bu birinci organizasyonun bir parçası olmak bizleri mutlu etti. Son olarak ülke, bölge ve otel tanıtımına büyük katkısı olan bu tarz organizasyonların hedeflenen diğer pazarlarda gerçekleştirilmesini diler, her daim Calista Luxury Resort olarak destek vereceğimizi belirtmek isterim." İsmail Çiçek-Vertia Luxury Resort Genel Müdür Yardımcısı “Acentelerin ilgisi bizleri cesaretlendirdi”

"Workshop organizasyonu gerçekleştirmiş olduğumuz şehirlerde katılımcı acentelerin sayısı ve göstermiş oldukları ilgi oldukça yüksek idi. Acentelerin bu ilgisinin bizleri cesaretlendirdi ve gelecek organizasyonlara da iştirak etmemizin biz otelcilere olumlu geri dönüşler sağlayacağı kanaatini oluşturdu. Enteresan olan, birebir görüşme yaptığımız yaklaşık 200 – 230 acenteci arasından yalnızca 10 – 15 acentenin Türkiye’ye gelmiş olması.  Bu durumda ülkemizi hiç ziyaret etmemiş acentelerin Hintli misafirleri ülkemizde tatil yapmaları konusunda ikna etmeleri zor görülüyor. Bu durumda organizasyonlarımıza iştirak eden acentelere yönelik olarak yalnızca road showa iştirak eden otelleri kapsayan bir fam trip organizasyonunun yapılması öncelikle ülke sonrasında bölge ve tesis bilgilerinin pekişmesinde büyük rol oynayacaktır. Bu üç ayağın tam olması satış kolaylığı getirecektir.  Diğer taraftan bir sonraki organizasyonda Türkiye’den acentecilerin de iştirak etmesinin sağlanacağı açıklamalarının yapılması olumlu işbirliği temellerinin atılmasına vesile olacak ve buna bağlı olarak ülke( bölge, ürün)  bilinirliğinin artmasına olumlu yansımalar sağlayacağı gibi biz otelcilerin bu pazara yatırım yapılması hususunda cesaretlendireceği muhakkaktır. Diğer taraftan bahsi geçen organizasyon boyunca Türkiye’deki yoğun iş tempolarına rağmen çok değerli vakitlerini bu organizasyona ayırarak bizleri onurlandıran TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Osman AYIK, gerek mükemmel organizasyon planlaması gerekse bu ülke tecrübelerini bizlere paylaşarak bizleri bilgilendiren TÜROFED Koordinatörü Sn. Necip BOZ, TITC Başkanı Sn. Emin ÇAKMAK beyefendilere ve bu organizasyona emeği geçen herkese ve tüm katılımcı meslektaşlarımıza kalpten teşekkür ediyorum." Çetin Pehlivan - Mardan Palace Genel Müdür Yardımcısı “Hindistanlı acentaların ilgisinden memnunuz”

“Türkiye açısından büyük bir pazar olduğuna inandığımız Hindistan’da daha önce birçok çalışma yapmıştık. Fakat özellikle TÜROFED’in katkıları ile ve Bakanlığımızın desteği ile gerçekleştirilen bu Roadshow inanılmaz derecede verimli geçiyor. Organizasyonunun 3. gününde yaklaşık 150 farklı Hintli acente ile görüşme şansımız oldu. Eski diyaloglarımızı tazelemiş yeni diyaloglara ise başlamış olduk. Gösterilen ilgi ve alaka bizleri inanılmaz derece memnun etti. Yeni pazar ve destinasyon arayışı içerisinde olan acente temsilcilerinin Türkiye’ye büyük ilgi gösteriyor. Özellikle golf, düğün ve toplantı organizasyonları konusunda çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Organizasyona katılan tüm otelci arkadaşlarımızla birlikte mevcut ilgiden çok memnunuz. 2 ülke arasında turizm hareketinin daha da geliştirilmesi adına yapılan bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta TÜROFED Başkanı Osman Ayık’a ve Yeni Delhi Kültür ve Turizm Müşavirimiz Özgür Aytürk’e çok teşekkür ediyorum. Bu tarz organizasyonlarının hedeflenen tüm pazarlarda gerçekleştirilmesini diliyorum” Ahmet Can Yeşildağ – Titanic Business Hotel İstanbul Genel Müdürü “Hindistan’dan çok verimli sonuçlar alacağız”

“1.2 milyar nüfusu ile hızla gelişmekte olan Hindistan pazarına yön veren turizm acenteleri ile yapmış olduğumuz görüşmeler çok başarılı geçmektedir. Şu ana kadar yapmış olduğumuz 3 farklı şehirdeki bire bir görüşmelerde Hintli acentelerin Türkiye destinasyonuna çok ilgili ve alakadar olduklarını gördük. Her organizasyona yaklaşık 50 farklı acente temsilcisi ile görüşme şansımız oldu. Yaptığımız görülmeler sonucunda bu pazardan Türkiye açısından çok verimli sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki günlerde Hintli Turizmci meslektaşlarımızın katkısı ile Türkiye’de daha çok Hintli turisti ağırlayacağımıza ve farklı organizasyonlar yapacağımıza inanıyorum. Organizasyonun gerçekleştiren TÜROFED’e ve Kültür ve Turizm Bakanlığına çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar katıldığımız en verimli organizasyonlarından biri olduğunu keyifle belirtmek istiyorum.” Barış Uçar - Titanic DeLuxe Belek Satış Müdürü “Bu çalışmanın Türkiye’ye büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” “TÜROFED ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Hindistan’da düzenlenen roadshow bence çok başarılı geçti. Hindistan’ın 5 farklı şehrinde acentalarla yaptığımız görüşmelerde Hintli turizmcilerin bizlere ilgisi bir hayli yüksekti. Büyük bir nüfusa sahip olan Hindistan, Türkiye için ok büyük bir potansiyel. Bu roadshowa katılarak Hindistan’ın önemli acenta yetkilileri ile görüşme imkanımız oldu. Görüşmeler de oldukça pozitif geçti. Hintli turizmcilerin Türkiye’ye olan ilgisi bir hayli yüksekti.

Böyle bir organizasyonun içinde olduğumuz için mutlu olduk. Bu roadshow’un Türkiye’ye getirisi çok verimli olacak. Bu yaptığımız çalışmaların meyvelerini ilerleyen yıllarda göreceğiz. Ben bu yapılan çalışmanın Türkiye’ye büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Organizasyonun gerçekleştiren TÜROFED’e ve Kültür ve Turizm Bakanlığına çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar katıldığımız en verimli organizasyonlarından biri olduğunu düşünüyorum.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37