• BIST 95.639
  • Altın 242,157
  • Dolar 5,8935
  • Euro 6,5600
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C

İletişim, en kolay kariyer deposu mu, yoksa bir yönetim fonksiyonu mu?

Kadir GÖNÜLLÜ

Video Link: http://bit.ly/2sEsxiB

İşte videoyu izlediniz. İletişim çok hassas bir alan. En ufak bir hatada firmanızı, itibarınızı, geleceğinizi yok edebilirsiniz. Dünyada da Türkiye’de de bunun pek çok örneği mevcut. Özellikle söylenmeyen, dile getirilmeyen ama herkesin kabullendiği bu ekonomik krizin parçalayıcı, ufalayıcı etkilerinin ağır bir şekilde hissedildiği bugünlerde 1 lira bile çok değerli. Para aslanın karnında… Her firma krizlere açık, her şirket batma tehlikesiyle karşı karşıya… Bu zamanda yapacağınız en ufak bir hatanın maliyeti çok acı olabilir.

Konuyu bir örnekle derinleştireyim. Diyelim ki diziniz çok ağrıyor. Artık üzerine basamamaya başladınız. Her geçen gün de acılarınız artıyor. Kendinizi nasıl bir hekime göstermek isterdiniz? En deneyimlisini, en eğitimlisini, en uzmanını bulmak isterdiniz, değil mi? Uzun yıllar sürebilecek, maliyetli bir tedavi süreci de karşınıza gelebilir, hatta yürümeme, bir daha hareket edememe ihtimali de var.

İletişim de aynı böyle bir alan. Çok hassas bir şekilde planlanması gereken, firmanızı ve hayatınızı derinden etkileyebilecek, bedelleri çok ağır olabilecek bir fonksiyon. Bu görevi eski bir mankene, özel asistanınıza, sosyetik yeğeninize mi emanet etmek istersiniz, yoksa deneyimli, eğitimli, kıdemli bir iletişim danışmanına mı? Bulduğunuz geçici veya iyi niyetli seçimlerin günümüz hızlı iletişim dünyasında nelere yol açabileceğinin farkında mısınız?

Bu bedeli ödemeye hazır mısınız?

 

Bu yazı toplam 1288 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37