• BIST 101.849
  • Altın 259,241
  • Dolar 5,6360
  • Euro 6,3235
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C

ISG 'Yeşil Kuruluş' sertifikasına layık görüldü

ISG 'Yeşil Kuruluş' sertifikasına layık görüldü
Türkiye'nin ilk "engelsiz havaalanı kuruluşu" olan ISG, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen 'Yeşil Kuruluş' unvanını almaya hak kazandı....
ISG 'Yeşil Kuruluş' sertifikası aldı

Türkiye'nin ilk "engelsiz havaalanı kuruluşu" olan ISG, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen 'Yeşil Kuruluş' unvanını almaya hak kazandı. ISG bu unvana Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Yeşil Havalimanı Projesi' kapsamında istenilen koşulları yerine getirdiği için layık görüldü.

"Çok titiz hareket ediyoruz"

ISG CEO'su Gökhan Buğday, hızla artan dünya nüfusuna karşı sınırlı doğal kaynakların etkin bir şekilde kullanılması ve korunmasının artık bir zorunluluk haline geldiğine dikkat çekti. Gökhan Buğday, "Bugün çevre konusu bütün dünya vatandaşları için üzerinde titizlikle durulması ve hızla çözümler üretilmesi gereken bir konu, Bizim de en önemli gündem maddelerimiz arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 13.6 milyon yolcunun ayak bastığı bir işletme olarak çevre konusunda üstümüze düşen görevleri konuyla yetkili mercilerle işbirliği içinde çalışarak yerine getirmek ve kendimizi bu konuda kusursuz kılmak için çok titiz hareket ediyoruz" dedi. ISG olarak çevre konusunda yürütülen çalışmaların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da onaylanarak, 'Yeşil Kuruluş' unvanına layık görüldüklerini hatırlatan Gökhan Buğday şöyle devam etti: "Bu unvana layık olmak ve çevre konusunda yürüttüğümüz çalışmaların sürdürülebilir olmasını sağlamak başlıca görevimiz. Bizi bu unvana layık gören Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bir kez daha teşekkür ediyoruz."

"Etkin bir çevre politikası oluşturduk"

ISG Kalite Güvence Müdürü Şebnem Esi, havalimanı olarak Yeşil Kuruluş unvanı alabilmek için etkin bir çevre politikası oluşturulduklarını, periyodik hedef değerlendirmeleri yaparak sistemin etkinliğini sorguladıklarını söyledi. Geri dönüştürülebilen atıkların ayrı olarak toplanması için terminal içerisinde atık toplama kutuları yerleştirildiğini aktaran Şebnem Esi, çevre risk değerlendirmeleri yaptıklarını, Çevre Acil Eylem Planı oluşturduklarını söyledi. 'Çevre Bilinçlendirme Eğitimleri' ile personel farkındalığının artırıldığını ifade eden Şebnem Esi, terminal kiracıları ve işletme adına çalışan taşeronların 'Terminal Atık Yönetim Planı'na göre faaliyet göstermesinin sağlandığını aktardı. Şebnem Esi, tehlikeli atıklar için mevzuata uygun olarak geçici depolama alanları yarattıklarını söyledi. Bütün bu süreçlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış yetkili kuruluşlarla işbirliği içinde hareket ettiklerini ifade eden Şebnem Esi, iç çevre denetimleri ile sistemin sürdürülebilirliğini ve yasal mevzuata uyumu sağladıklarını da aktardı.

Şebnem Esi

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37