• BIST 99.806
  • Altın 259,597
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 16 °C

Limak Hotels'in 2012 yatırımlarını misafirler belirledi ..

Limak Hotels'in 2012 yatırımlarını misafirler belirledi ..
Limak Grup Otelleri olarak her yıl otellerimizde belirli renovasyon çalışmaları yürütmekteyiz. Bu yıl da özellikle Arcadia, Atlantis ve Limra otellerinde...

Limak Grup Otelleri olarak her yıl otellerimizde belirli renovasyon çalışmaları yürütmekteyiz. Bu yıl da özellikle Arcadia, Atlantis ve Limra otellerinde önemli yatırımlar ve iyileştirmeler yapıyoruz.

Otellerimizin yönetiminde uyguladığımız misafir odaklar bakış açımız ve kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemi sayesinde söz konusu yatırımlarımızı tamamen misafirlerle yaptığımız görüşmeler, istatiksel olarak değerlendirdiğimiz anketler, misafirlerimizin istek ve önerileri doğrultusunda gerçekleşiyor. Tüm otellerimizde misafirlerimizle bire bir görüşmeler yaparak onların düşüncelerini, zevkleri ve isteklerini, renovasyon planlarımızda göz önüne alıyoruz.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki otellerimize yapacağımız yatırımlarda bizim kadar, misafirlerimizde söz sahibi oluyor. Geçtiğimiz yıl otellerimize yaklaşık 10.000.000 TL yatırım yapmıştık, bu yıl yatırım rakamımıza 15.000.000 TL ye artırdık. Artık ülkemiz farklı bir segment içerisine giriyor. Biz de yatırımcı olarak sürekli, hizmet kalitemizi artırıyoruz. Turizmden elde ettiğimizi yine yatırım olarak değerlendirmekteyiz.  Antalya bölgesinde yeni açılan tesislerle hizmet kalitesi sürekli yükselmektedir. Rekabet şartlarının olumlu yönde artığı bu dönemde Limak Grup Otelleri olarak misafirlerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda bu rekabete katkıda bulunuyoruz ve her yıl hizmet kalitemizi önemli ölçüde yükseltiyoruz. Söz konusu yatırımlardan sonra yapmış olduğumuz anketler ve misafir görüşmelerinde bu çalışmalarımızın geri dönüşünü fazlasıyla alıyoruz.

Limak Grubu olarak sektörün hizmet kalitesindeki rekabeti bizi oldukça sevindirmektedir. Fiyatla yapılan rekabet maalesef işletmeleri ve sektörümüzü olumsuz yönde etkilerken, hizmet kalitesinin artışındaki rekabet sektöre katkı sağlamakta ve aynı zamanda yurt dışındaki önemli destinasyonlara karşı ülkemizi ön plana çıkarmaktadır. Bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Antalya bölgesi olarak misafirlerimize verdiğimiz hizmet kalitesi çoğu önemli yurt dışı destinasyonlardan oldukça iyi durumda. Ülkemizde son on yılda bir kabuk değiştirme dönemi gerçekleşiyor. Bu değişiklikler bizi hem mutlu ediyor hem de daha sıkı çalışma konusunda motive ediyor. Bizler ülke olarak çok genç, dinamik, heyecanlı bir genç nüfus profiline sahibiz. Elimizde önemli potansiyel güçler var. Çeşitli nedenlerle bu zamana kadar bu potansiyel gücümüzden istediğimiz verimlilikte faydalanamamışız. Ancak gerek Avrupa'daki değişiklikler, gerekse gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik gücün giderek yükselişi ülkemizi önemli ölçüde yükselen bir değer haline getirdi. Biz artık şunu biliyoruz, insana yapacağımız yatırımlarla başlamış olan gelişim sürecimizi hızlı bir şekilde artırabiliriz.

Bu nedenle İşletmelerimize yatırımlar yaparken, çalışanlarımızı da göz önüne alıyoruz.  Her yıl çalışanlarımıza da önemli yatırımlar yapıyoruz. Düzenli olarak personel lojmanlarımızı iyileştiriyoruz, imkânlarını artırıyoruz. Biliyoruz ki personelimize ne kadar iyi yaşam koşulları sağlarsak o ölçüde verimliliğimiz yükselecektir. Eğitim, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımlarda ön sıralarda geliyor. Eğitim çalışmalarımızın yanı sıra, personelimizin motivasyonunu artıracak çalışmalar yapıyoruz. Limak International Hotels & Resorts, olarak bu yıl 10 ve 15 yılını doldurmuş olan personelimize çeşitli ödüller verdik.  Otellerimizde repeat misafirlere verdiğimiz önemli, personelimize de veriyoruz. Personel değişim sıklığımız oldukça düşük, bunu da tabiî ki personel yaptığımız yatırıma borçluyuz.

Personelimiz aidiyet duygusu vermek, onların performansını önemli ölçüde artırıyor. Otellerimizi on iki ay açık tutarak çalışanlarımızın çalışma kalitelerini sürekli kılıyoruz. Biz biliyoruz ki otellerin sezonluk çalışması sektörün en önemli sorunu, işletme olarak belli fedakârlıkları yaparak otellerimizi önemli renovasyon çalışmaları dışında açık tutuyoruz.

Biz biliyoruz ki sadece işletmelere yapılan yatırım tek başına bizi başarıya ulaştıramayacaktır. Otelcilik gibi hizmet yoğun bir sektörde başarı ancak donanımlı personelle mümkün olabilecektir.

Hakan Saatçioğlu

Genel Koordinatör

Limak International Hotels Resorts

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37