• BIST 98.218
  • Altın 259,735
  • Dolar 5,7073
  • Euro 6,4199
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 19 °C

Mardan Palace’ı, Rixos Hotels mi işletmeli?

Tuncay SEVİN

İnşaatından açılışına, işletilmesinden icralara kadar Mardan Palace hep gündemde kaldı. Açılışından günümüze kadar geçen süreçte Mardan Palace’ın ismini iyi veya kötü bir şekilde duyduk. Şimdi ise Rixos Hotels’in Mardan Palace’a talip olduğuna yönelik haberleri duyuyoruz, okuyoruz.

Mardan Palace, gerçekten büyük ve ihtişamlı bir otel. Bu otelin tek başına turizm sektörü içinde mücadelesini hep yakından izledik. Şimdi ise bu tesis Rixos Hotels’in gündeminde. Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de otel ile ilgilendiklerini açıklamıştı. Son aldığımız duyumlara göre de Mardan Palace ve Rixos arasında görüşmeler sürüyor ancak  imzalanan bir anlaşma yok.

Rixos Hotels’i işletir ya da işletmez bilemiyorum ancak bu oteli Rixos Hotels gibi belli müşteri kitlesi olan zincir otellerin işletmesi daha doğru. Rixos Hotels’in belli bir marka bilinirliliği var. Dolayısı ile belli bir müşteri kitlesi de var. Rixos’un ayrıca Mardan Palace’ı tercih eden pazarlara da ciddi hakimiyeti bulunuyor.

Bilindiği üzere Fettah Tamince, Belek’teki The Land Of Legends ile dev bir yatırım yaptı. Bünyesinde AVM ve tema parkı bulunan The Land Of Legends ciddi bir cazibe merkezi durumunda. Bu temalı park ve AVM de Mardan Palace için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Antalya turizmi bu sene yükselişe geçecek ve Mardan Palace’ın da bu yükselişi iyi kullanması gerekiyor. Bu dönemde Rixos Hotels ile yapılacak işbirliği Mardan Palace’ı ihtişamlı günlerine geri döndürebilir.

Bu yazı toplam 2430 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37