• BIST 95.734
  • Altın 271,952
  • Dolar 5,5633
  • Euro 6,1703
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C

TUI CEO’su Frenzel 13. Ulusal Turizm Kongresi’nde konuşacak

TUI CEO’su Frenzel 13. Ulusal Turizm Kongresi’nde konuşacak
Birçok önemli kongreye imza atan Antalya, yine önemli bir turizm kongresine evsahipliği yapacak. Her sene farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen...

Birçok önemli kongreye imza atan Antalya, yine önemli bir turizm kongresine evsahipliği yapacak. Her sene farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ulusal Turizm Kongre’sinin 13.’sü bu kez Antalya’da yapılacak. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde yapılacak olan kongre 7-9 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. Önemli isimleri ağırlayacak Kongre Onur Kurulu Üyeleri arasında bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımının da beklendiği 13. Ulusal Turizm Kongresi’ni Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi de destekliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç.Dr.Ahmet ARI’nın  katılımının beklendiği, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe de kongrede konuşma yapacak. Konular turizme ivme kazandıracak Miracle Resort Hotel’de yapılacak olan kongre, turizmin güncel ve gelecekle ilişkili konularının akademik ve sektörel düzeyde tartışılabilmesi ve turizm alanında çalışma yapan akademisyenler ile uygulamacıların işbirliğini güçlendirmesi amacını taşıyor. 13. Ulusal Turizm Kongresi’nin ana teması “Dünyada ve Türkiye'de Turizmde Yeni Döneme Doğru: Yeni Ürünler, Hizmetler, Stratejiler” olarak belirlendi. Alt başlıklar ise “Teknolojik Gelişmelerin Turizme Etkisi”, “Turizmin Çevreye Etkisi”, “Turizm İşletmelerinde Kalite Yönetimi”, “Türk Turizminde Yönetim Uygulamaları”, “Turizm İşletmelerinde Sosyal Sorumluluk Anlayışı”,  “Turizmde İşbirlikleri ve Rekabetçilik”,  “Alternatif Turizm Uygulamaları”,  “Turizmde Başarılı Uygulama Örnekleri”, “Turizm Politikası ve Planlaması, Turizm İşletmeciliği Açısından Yönetim ve Organizasyon Konuları”, “Turizm İşletmeciliği Açısından Muhasebe ve Finans”, “Pazarlama”, “Sürdürülebilir Turizm”, “Turizmin Sosyo-Kültürel ve Ekonomik Etkileri”, “Turizm ve Etik”, “Turizm İşletmeciliğinde Operasyonel Yaklaşımlar”, “Turizm Eğitimi” konularından oluşacak. TUI CEO’su Frenzel yeni eğilimleri anlatacak 7 Aralık 2012 tarihinde aralarında Gülçin Güner (TÜROFED Başkan Yardımcısı),  Günnur Özalp (TÜRSAB Genel Sekreteri), Turgut Gür (TYD), Prof. Dr. Alp Timur (Dokuz Eylül Üniversitesi), Prof. Dr. Doğan Gürsoy (Washington State Üniversitesi) ve gibi turizm sektörünün ve akademisyenlerin önde gelen isimlerinin yer aldığı açılış paneli ile başlayacak kongreye “Dünya Turizminde Yeni Trendler, Müşterilerin Yeni Eğilimleri” başlıklı konuşması ile TUI AG CEO’su ve Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Başkanı Dr. Michael Frenzel ve “Turizm Ürünleri Pazarlama Stratejilerinde Son Durum” başlıklı konuşması ile TUI AG Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner gibi turizm sektörünün önde gelen isimleri de yer alacak.

Miracle Resort Hotel, Sanbilgisayar, ICF Airports, Türkiye Ekonomi Bankası, TURSET, Kütahya Porselen, Antalya Tanıtım Vakfı, Yenigün Reçelleri, Secretcv, Tourism Today, Diana Travel, Antalya Aquarium, DTM Production ve Denizim Park’ın sponsor olarak desteklediği kongrede, açılış panelinin ardından 3 ayrı salonda paralel oturumlar gerçekleştirilecek. Bilimsel ve sosyal aktiviteler yer alacak Aralarında Yrd. Doç. Dr. Tahir Albayrak, Prof. Dr. A.Akın Aksu, Arş. Gör. Müjde Samsa, Arş. Gör. Ece Ömüriş ve Arş. Gör. Nilgün Güneş’in yer aldığı Kongre Yürütme Kurulu’nun yanı sıra, Danışma Kurulu’nda 16 ve Bilim Kurulu’nda 56 akademisyenin yer aldığı 13. Ulusal Turizm Kongresi 7-8 Aralık 2012 tarihlerinde gün içerisinde bilimsel aktivitelerle, gün bitiminde ise sosyal aktivitelerle katılımcıların kaynaşmasına imkân sağlayacak. Ayrıca kongre süresince Yrd. Doç. Dr. Sabriye Çelik Uğuz tarafından düzenlenen “Uluslararası Posta Sanatı Sergisi” ziyaret edilebilecek. Turizmde yaşanan sorunlara çözüm bulmayı amaçlıyor 13. Ulusal Turizm Kongresi hakkında bir açıklamada bulunun Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Akın Aksu, 13. Ulusal Turizm Kongresi’nin Türkiye’de turizm alanında çalışan ve farklı üniversitelerden gelen akademisyenleri ve turizm sektörünün profesyonellerini bir araya getirip, yaşanan sorunlara çözüm bulmayı amaçladığını söyledi. “Akademisyenler ile turizmciler bir araya gelecek” Ana tema ve alt konu başlıkları hakkında akademisyenlerin araştırmalar yaptığını söyleyen Akın Aksu, “Bu kongre ile akademisyenlerin yaptığı araştırma konularının sonuçları açıklanacak ve turizmcilerin görüşlerini alacağız. Sektör bu bilgilere bakacak ve karşılıklı olarak hangi konumda olduklarını görecekler. Ayrıca turizmle ilgili birçok kitap yazılıyor. Kongrede bu kitapların yazarları olan akademisyenler ile turizmciler bir araya gelecek. Bunun öğrenci boyutu da var. Öğrenciler turizm profesyonelleri ile bir araya gelmek istiyor. İçinde bulunacakları sektörü daha yakından tanımak istiyor” dedi. “Antalya için çok önemli bir kongre” 13. Ulusal Turizm Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Yard. Doc. Dr. Tahir Albayrak ise 13. Ulusal Turizm Kongresi’nin Antalya’ya daha fazla kongre getirmek adına çok önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Albayrak, “Antalya’daki kongre sayıları uluslararası düzeyde raporlanıyor. Bu da Antalya için çok önemli. Biz bu kongreyi bir araç olarak görüyoruz. Daha büyük toplantılara ev sahipliği yapmak ve Antalya’nın bu konuda adını duyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Tahir Albayrak, kongrenin turizm sektöründen dinleyici olmak veya sunum yapmak isteyen herkese açık olduğunu da ifade etti.

Kongre programı için tıklayın

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Tourism Today | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 242 324 79 77 Faks : +90 242 324 79 37