10 adımda Kemer tatili

10 adımda Kemer tatili

Turizm yazarı Halil Öncü, 10 adımda Kemer tatilini anlattı.

Türkiye’de turizmin lokomotif ismi olan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Kemer birbirinden ilgi çekici gezilecek görülecek yerleri ile de dikkat çekiyor. Kemer’de deniz, kum güneş üçlüsünün dışında doğal yapısı ile birlikte çok sayıda alternatif turizm de tatilcilere sunuluyor.İşte size 10 adımda mükemmel bir Kemer tatili nasıl yapılır!

1- Ayışığı Koyu ve Yörük Parkı çevresinde fotoğraf turuna çık. Çalış tepesine yürüyerek zirveden Kemer, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova sahillerin kuşbakışı görüntüsünü keşfet.

2- Mavi yolculuk turları ile birbirinden güzel kıyıları ve Beydağlarının el değmemiş koylarını keşfet.

3- Göynük Kanyonunun buz gibi sularına kendini bırak.

4- Phaselis'de efsanelerin peşine düş ve birbirinden güzel koylarında Akdeniz'in tadını çıkar.

5- Tanrılar Dağı Olympos'a (Tahtalı) çıkma düşünü gerçekleştir. Kolay olsun dersen Olympos Teleferikle, zoru seversen yürüyerek. Bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız!

6- Tahtalı Dağının 2365 m zirvesinden yamaç paraşütü deneyimini yaşa.7- Çıralı - Olympos'a mutlaka bir gününü ayır.

8- Likya Yolu ve Beydağları yürüyüş parkurlarında karadan mavi yolculuğa çık ve bol bol fotoğraf ve video çek!

9- Akdeniz'in eşsiz ve muhteşem su altı güzelliklerini mutlaka yakından gör ve dünyanın dalınması gerekli en önemli 100 Batığından birisi olan Paris 2’ye dal!

10- Macera ve adrenalin için Jeep-ATV-Enduro ve At safari turları ile Beydağlarını keşfe çık.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!