150 milyon dolar gelir bırakacak olan WRC Türkiye Rallisi başlıyor

150 milyon dolar gelir bırakacak olan WRC Türkiye Rallisi başlıyor

Marmaris ve çevresinin ev sahipliğindeki FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) sezonun 11'inci yarışı olan Türkiye Rallisi, yarın başlayacak. Dünya çapında 155 ülkede canlı yayınlanıp, 850 milyon kişiye ulaşarak ülkemizin yeryüzü cennetlerinden Marmaris'in tanıtımına katkı yapacak dev organizasyonun start seremonisi, bugün saat 18.30'da Marmaris Kordon'da gerçekleştirilecek.

Marmaris ve çevresinin ev sahipliğindeki FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) sezonun 11'inci yarışı olan Türkiye Rallisi, yarın başlayacak. Dünya çapında 155 ülkede canlı yayınlanıp, 850 milyon kişiye ulaşarak ülkemizin yeryüzü cennetlerinden Marmaris'in tanıtımına katkı yapacak dev organizasyonun start seremonisi, bugün saat 18.30'da Marmaris Kordon'da gerçekleştirilecek.

Dünya çapındaki en prestijli ve en büyük ralli organizasyonunda ünlü pilotlar, saat 20.00'de ilçe merkezinde özel olarak hazırlanan 2 kilometrelik parkurda seyirci özel etabına çıkacak. Seyirciler, özel etapta dünyaca ünlü ralli pilotlarını yakından izleme imkanı bulacak.

Marmaris merkezli olarak Datça ve Ula'yı kapsayan parkurlarda düzenlenecek WRC'de ekipler toplam uzunluğu 988 kilometre olan parkurda 310 kilometre uzunluğundaki 17 özel etapta mücadele edecek. Servis alanının Asparan mevkisi olduğu rallide ekipler, cuma gününden itibaren 3 gün boyunca İçmeler, Değirmenyanı, Yeşilbelde, Çetibeli, Gökçe, Ula, Kızlan, Çiçekli ve Datça'daki özel etaplarda yarışacak. Rallinin ödel töreni Asparan'da pazar günü saat 14.15'te yapılacak. Geçen yıl Marmaris'e 55 bin turist çekip ekonomiye 100 milyon dolar kazandıran rallinin, bu yıl, 70 bin kişi tarafından takip edilerek bölgede 150 milyon dolar gelire ulaşılması hedefleniyor. Marmaris, Türkiye'de ilk olarak 2003 yılında düzenlenen, geçen sezon 8 yıl sonra ülkemize dönen WRC'ye ikinci kez ev sahibi olacak.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!