2013 yılında Hac turu düzenleme yetkisi alan acenteler açıklandı

2013 yılında Hac turu düzenleme yetkisi alan acenteler açıklandı

TÜRSAB’ın resmi sitesinde konuyla ilgili şu açıklamalara yer verildi:   "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın...

TÜRSAB’ın resmi sitesinde konuyla ilgili şu açıklamalara yer verildi:   "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortaklaşa belirlediği kriterler çerçevesinde ve Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu kararlarına uygun olarak gerekli teminatları teslim etmek suretiyle Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sözleşme yaparak Hac seferi düzenleme yetkisi alan A grubu seyahat acentalarına kayıt yaptıran hacı adaylarımızın gidiş-dönüş ve bütün hizmetleri, söz konusu teminatlar ve sigorta sözleşmeleriyle güvence altına alınmaktadır.   08 Nisan 2013 Pazartesi günü başlayan kesin kayıtlar, hac seyahati düzenlemeye yetkili kılınan ve ilân metninde yer alan seyahat acentaları tarafından yapılabileceği gibi, söz konusu acentaların kayıt yetkisi verdiği ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilgili Müftülüklere bildirilerek ilân edilen diğer acentalar tarafından da yapılabilecektir. 2013 yılı haccının hacı adaylarımıza hayırlı olmasını dileriz. Kamuoyuna ve hacı adaylarımıza önemle duyururuz."  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!