30 ülkenin tur operatörü, Türkiye’ye geliyor

30 ülkenin tur operatörü, Türkiye’ye geliyor

Daha önce bir çok başarılı Workshop ve Fam Trip organize eden TravelShop Turkey, şimdiki rotasını Kapadokya’ya ve Aksaray’a çeviriyor.

TravelShop Turkey, 30’a yakın ülkeden 100’e yakın yabancı tur operatörü alım heyetini Kapadokya CCR Hotel’de Türkiye’deki firmalarla buluşturuyor.
Bu başarılı organizasyonların mimarı ve TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Alım heyetleri, Aksaray Turizm il Müdürlüğü işbirliği ile Aksaray Ihlara Vadisi’ni gezecekler. Daha sonra Ihlara Balloons ve Pamukkale Balloons sponsorluğunda sıcak hava balonu turuna katılacaklar.18 Kasım 2019 tarihinde Kapadokya CCR Hotel işbirliğiyle, otel içerisinde Workshop düzenlenecek” dedi. 
Kalender, kültür turlarının tanıtımının önemine dikkat çekerek, her turistin ortalama bir hafta kadığını ve kişibaşı harcama ortalamasının 800 Euro’nun üzerinde olduğunu, bir bu kadar da alışverişlerde harcandığını belirtti. Kalender: “Bu da demek oluyor ki ülke olarak turizmdeki odak noktalarımızdan biri de kültür turları olmalı. Amacımız Ihlara bölgesini tanıtmak ve de Kapadokya bölgesindeki balon yoğunluğunun alternatifi olarak Ihlara Vadisi’ndeki balon uçuşlarını yabancı alım heyetine yaşatmaktır” şeklinde konuştu.
Dünyada B2B Workshop ve Fam Triplerin daha çok rağbet gördüğünü ve yeni trendin bu olduğunu söyleyen Kalender, sistemlerinde 10.000’den fazla  16 milyar bütçeli firma olduğunun altını çizdi.Türkiye’de ve bölgede hizmet veren tüm turizm profesyonelleri ve meslektaşlarını bu etkinliğe davet eden Kalender, tüm sivil toplum kuruluşlarının bu etkinlikte yer alması gerektiğine inandığını ve birlikte daha da iyilerini hayata geçireceklerini belirtti.
Murtaza Kalender, ayrıca, 2020 etkinlik planlamasını da şimdiden yaptıklarını belirterek, gerek  Fethiye – Antalya  gibi resort destinasyonlarda Yat/Kruvaziyer turizmi gerekse Semavi 3 Dinin Mirasları Temalı Destinasyonlara yönelik 2 ayrı özel etkinliği turizm sektörüne sunmak üzere olduklarının altını çiziyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!