AB, SON NOKTAYI KOYDU

AB, SON NOKTAYI KOYDU

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Türkiye'nin şartları yerine getiremeyeceğini, konuyu komisyona göndermeyeceklerini söyledi.

Avrupa Birliği ülkelerine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz girişi ile ilgili yaratılan hava, tarafların karşılıklı açıklamaları ile tamamen söndü. AB Komisyonu’nun geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bugün de Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz’un açıklamaları vize muafiyetini konusunun rafa kalkmasına neden oldu.  “Türkiye şartları yerine getiremez” Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ise bugünkü AP oturumunun ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye şartları yerine getirene kadar vize serbestisi ele alınmayacak" dedi. Schulz, bu nedenle kendisinin konuyu komisyona havale etmediğini de söyledi.Zaman olarak hala her şeyin hala mümkün olduğuna dikkat çeken Schulz, Türkiye’nin istenilen değişiklikleri henüz ele almadığına vurgu yaptı. Schulz,"Ben Türkiye’nin bunu yapabileceğini göremiyorum" dedi. "Haziran değil ekim" Türkiye’nin vize serbestisi için gerekli 72 şartın, aralarında terör yasası ve kişisel bilgiler konusundaki düzenlemelerin de yer aldığı beşini yerine getirmediğini belirten Martin Schulz, Türkiye’nin bu konuları ne zaman parlamentoda ele alacağına karar vermesi gerektiğine vurgu yaptı.  Schulz, "Biz de ancak o zaman hareket planımızı buna nasıl adapte edebileceğimizi düşünebiliriz" dedi. AP Başkanı Schulz, Ekim ayında onayın çıkması için Türkiye’nin şimdiden parlamentoda konuyu ele almaya başlaması gerektiğini de söyledi. Türkiye’nin anlaşmazlık neticesinde Avrupa’ya sığınmacıların gitmesine izin vereceğini düşünmediğini de kaydeden Schulz, iki taraf arasında kapsamlı bir anlaşma yapıldığını ve bunun basitçe iptal edilemeyeceğini hatırlattı. Uluslarası alanda böyle politika yapılamayacağına vurgu yapan Schulz, Türkiye’nin de böyle bir politika izleyeceğini sanmadığını dile getirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’nin muafiyet için en önemli şartı olan Terörle Mücadele Yasası’ndaki terör tanımının değişmesi şartına yönelik olarak “Biz yolumuza, sen yoluna. Gidip kiminle anlaşabiliyorsan anlaş” demişti. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!