Adalya Hotels’in sahibi Kara Ailesi’nin yaptırdığı ortaokul törenle açıldı

Adalya Hotels’in sahibi Kara Ailesi’nin yaptırdığı ortaokul törenle açıldı

Adalya Hotels ile Türk turizmine hizmet veren Fehmi Kara, Ahmet Kara ve Ramazan Kara kardeşlerin, anne ve babaları adına yaptırdıkları 24 derslikli Hacı Sultan - Mehmet Kara Ortaokulu’nun açılışını Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptı.

Açılış törenine Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Kemal Çelik, Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen katıldı.

“Genç nüfusu iyi eğitmek durumundayız”
Açılış töreninde konuşan Vali Karaloğlu, bilgi çağında bilgiyle donanabilmek için bir taraftan devletin kamu bütçesiyle diğer taraftan belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla milli eğitim konusunda herkesin elinden geleni yaptığını belirtti. Karaloğlu, "Büyük bir milletimiz güçlü bir devletimiz var. Allah’a hamd olsun. Ancak milletimizin büyüklüğü, devletimizin gücü üzerinde devlet olarak tuttuğumuz toprak parçasının büyüklüğüyle olmuyor. Biz medeniyet değerleriyle, kültürüyle, irfanıyla, birliğiyle, beraberliğiyle, her şeyden öncede iyi yetişmiş genç nüfusuyla büyük bir milletiz. İşte bu genç nüfusu iyi eğitmek durumundayız” dedi.

Turizmcilere destek çağrısı

Okul hakkında bilgiler veren Karaloğlu “Bu okulumuzda 920 öğrencimiz var. 24 dersliği var. Okulumuz Manavgat’ın en büyük okullarından bir tanesi oldu. Ama tamam mı? Manavgat’ta bütün problemler çözüldü mü? Hayır! Az önce Kaymakam Bey ikili eğitim yapan okulların olduğunu söyledi. Hem Manavgat’ta hem Antalya’da şu anda 850 ilave dersliğe ihtiyacımız var.  Allah’a hamd olsun Antalya turizmde bu sene bütün rekorları altüst etti. 14 milyonu geçtik. İnşallah koyduğumuz 16 milyonu da yılsonunda ulaşmış olacağız. Rabbim turizmci dostlarımıza daha çok versin. Ama turizmden bu kadar iyi para kazandığımız bu zamanda şehrin de eğitim konusunda böyle bir ihtiyacı var. İnşallah yeni hayırseverleri protokol için valilik binamızda misafir etmeye heyecanla bekliyoruz. Açılışımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vali Münir Karaloğlu’nun konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Okulun bahçesini ve sınıflarını gezen Vali Münir Karaloğlu, öğrencilerle sohbet edip hediye takdim etti. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!