Otel

Tümü

Adnan Yücel, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’un Genel Müdürü oldu

Adnan Yücel, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’un Genel Müdürü oldu

Adnan Yücel, Kempinski Hotels tarafından yakın tarihte Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’un yeni genel müdürü olarak atandı.

Adnan Yücel, en son, Mövenpick Ambassador Hotel Accra’nın Genel Müdürü olarak Batı Afrika ülkesi Gana’da çalışmıştı. Yücel, Bodrum’a ve Türk otel piyasasına yabancı bir isim olmamakla birlikte, 2016 - 2018 yılları arasında Swissôtel Resort Bodrum Beach ve Bodrum Hill adlı iki otelin yönetimini üstlenmiş, geçmiş yıllarda yine aynı marka bünyesindeki Göcek ve Ankara otellerinde Genel Müdürlük yaptı.

Hilton Adana, Hilton Mersin ve Swissôtel İstanbul The Bosphorus gibi birçok otelde üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Uzun yıllar yurtdışında çalışarak, özellikle Çin’de InterContinental Foshan, Ningde’deki Wanda Realm Hotel ve Sofitel Dongguan Humen Oriental otellerinin yönetimini üstlendi. Suudi Arabistan’da, 1600 odalı bir tesis olan Swissôtel Mekke’nin yönetiminden sorumlu oldu.

Kempinski Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve geçici CEO Bernold Schroeder, şu sözlerle yorumda bulundu: "Adnan Yücel’i, hem de Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’da yaz sezonuna henüz merhaba demeye hazırlanırken yeni Genel Müdürümüz olarak görmekten çok mutluyuz. Uluslararası otel sektöründeki olağanüstü ve uzun soluklu deneyimleri ve Türkiye’deki fark yaratan çalışma ağı sayesinde Adnan Bey’in Ege Denizi’ndeki lüks tatil köşemiz için çok uygun bir isim olduğuna inanıyoruz.”