Otel

Tümü

Akfen GYO, Bodrum’daki 5 yıldızlı tatil köyünü satın almak için SPK’ya başvurdu

Akfen GYO, Bodrum’daki 5 yıldızlı tatil köyünü satın almak için SPK’ya başvurdu

Akfen GYO, Akfen Grubu’na ait olan Bodrum Loft 5 Yıldızlı Tatil Köyü, Isparta Öğrenci Yurdu ve Kütahya Öğrenci Yurdu varlıklarını tahsisli sermaye artırımı ile satın almak için SPK’ya başvurdu.

Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle:

Tüm bu olumsuzlukları önlemek amacıyla ve konjonktürdeki düzelmenin henüz net olmaması sebebiyle bir dizi tedbir alma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda Akfen Grubu’nun Akfen GYO’ya desteği devam ederek grup bünyesinde yüksek nakit üretimi ve kârlılık sağlayan 3 değerli gayrimenkule sahip 2 şirketin Akfen GYO tarafından tahsisli sermaye artırımı satın alınmasına 26.01.2021 tarihinde karar verilmiştir (26.01.2021 tarihli KAP açıklaması). Yapılan değerlemelerden makul bir indirim ile bir fiyatla Akfen GYO tarafından satın alınacak olan bu varlıklarla Akfen GYO’nun varlık portföyü zenginleştirilerek ve çeşitlendirilerek düzenli ve sürekli gelir getirici, daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşması sağlanmış ve gelirleri salgının etkisine karşı korunmuş olacaktır.

Satın alınmasına karar verilen varlıklar:

Niteliği

Varlık

İşletmeci

Yeri

Kapasitesi

Bodrum Loft - 5 Yıldızlı Tatil Köyü

Masanda Tur.Yat.A.Ş.

Akfen Tur.Yat.ve İşt.A.Ş.

Bodrum-Türkbükü

92 oda - 184 yatak

Isparta Öğrenci Yurdu

Isparta Yurt Yatırımları A.Ş.

Kredi Yurtlar Kurumu

Isparta

4.032 yatak

Kütahya Öğrenci Yurdu

Isparta Yurt Yatırımları A.Ş.

Kredi Yurtlar Kurumu

Kütahya

3.200 yatak

TOPLAM


Söz konusu satın alma işlemi için gerekli kaynağın sağlanması amacıyla Hamdi Akın tarafından taahhüt edilmek suretiyle tahsisli sermaye artışı için 26.01.2021 tarihinde SPK’ya başvuruda bulunulmuştur. Hamdi Akın tarafından, tahsisli sermaye artışındaki pay edinim fiyatından mevcut yatırımcılarımızdan dileyenlere 10-11.02.2021 tarihlerinde pay devir taahhüdünde bulunulmaktadır. Böylece yatırımcılarımız tahsisli sermaye artışı fiyatından payları oranında sermaye artışından dolaylı olarak pay edinmiş olacaklardır.

Saygılarımızla,
Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı