AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı: “Thomas Cook’un iflası dünya çapında bir olaydır”

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı: “Thomas Cook’un iflası dünya çapında bir olaydır”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, iflas eden Thomas Cook ile ilgili yaptığı açıklamada; olayın dünya çapında yankılar yarattığını, bundan Türkiye'nin de etkileneceğini belirterek, olaydan tüketicinin zarar görmemesi için sektörün her zaman olduğu gibi bu olayda da konukseverliğini gösterip gelişmeleri aklı selim ile izleyeceğini söyledi.

Dr. Yağcı yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tatil yapmak için otellerimize gelmiş Thomas Cook misafirlerimizin  yaşanan iflas durumundan etkilenmemesi ve tatillerini her zaman olduğu gibi yüksek misafir memnuniyeti ile tamamlaması Türk misafirperverliğinin bir gereğidir. Zaten İngiliz yasaları gereği 22.09.2019 itibari ile tatilleri güvence altındadır. Bu ve buna benzer daha önceki yıllarda yaşanan olaylarda yaptığımız gibi misafirlerimizi evlerinde hissettiren davranışlarda bulunmak misafirperverliğimizin bir gereğidir.

Yaşanan durum bizleri aşan, dünya çapında sektörü ilgilendiren bir durumdur. Dünyadaki tüm varış noktalarını etkileyeceği gibi bizlere de etkisi olacaktır. Sektör bileşenleri olarak T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın liderliğinde bundan sonraki süreci yöneteceğiz.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!