ALAÇATI SESSİZLİĞE BÜRÜNECEK

ALAÇATI SESSİZLİĞE BÜRÜNECEK

Otel sahipleri ile mekan sahiplerinin müzik tartışmasına vali son noktayı koydu. Alaçatı'da artık 24.00'ten sonra müzik çalmayacak.

 HabertTürk'den Esin Övet'in pazartesi günü köşesine taşıdığı yazıda, “Alaçatı’da otelcilerin, mekânları şikâyet ettiği” bilgisi yer alıyordu. Övet'in köşesine taşıdığı o yazıyı Tourism Today okurları için paylaşıyoruz."Çünkü, otel sahipleri köy içinde hiç müzik sesi olsun istemiyor. Ya da 24.00’te tüm müzik sesinin bitmesini istiyor.Mekân sahiplerinin de 02.00’ye kadar ses izni var. Hepsi o saatte müziği kapatıyor. Ama otelciler artık onu da istemiyor. Vali de gelen şikâyetlerden bıktığı için bu hafta müziğin sesinin kaçta kapanmasına karar verecekti. Dün haber geldi. Müziğin sesi 24.00’te kapanacakmış.Bu karar Alaçatı’yı bitirir. Zaten tüm işletme sahipleri bir araya gelip bu hafta sonu mekânlarını açmama kararı almış. Yani Alaçatı bu hafta sonu sessizliğe bürünecek. Bu da otelcileri bu hafta, “Oh be, sessizlik ne güzel” diye mutlu edebilir, ama kısa bir süre sonra “Ah biz ne yaptık” durumuna gelebilirler.Öyle ki Alaçatı’ya yüzde 80 eğlenmeye, yüzde 20 de meraktan gidiyor. O meraktan giden kişiler yüzünden de otelciler, “Ben müzik istemiyorum” diyor. Kısa vadede mutlu eden bu yeni uygulama, uzun vadede işlerine balta vurur. O müşteri müzik olmazsa, eğlence olmazsa elini ayağını çeker. Yunan adalarına gider. Siz de avucunuzu yalarsınız. Onlar para kazanır, siz oturursunuz. Maalesef o iki saatlik fark çok önemli.Son yıllarda eğlence ve gece hayatıyla da üne kavu- şan Alaçatı’da kahvede oturup mülkleri için, “Benim mülke 5 milyon lira veriyorlar, vermiyorum. 6 milyon lira versinler, vereceğim” konuşmaları da hayal olur.DÜNYANIN HER YERİNDE BÖYLEMüzik sesinin kısılmasının bir kuralı vardır. Yurtdışında ve dünyanın çeşitli tatil yerlerinde 02.00 oldu mu müzik susar. Kimse bu kuralı bozmaz. Bozana da ceza kesiliyor ki zaten en büyük cezalar kesilsin. İstanbul’da da kapalı mekânlarda müziğin 04.00’te bitmesi gerekiyor. O kuralı bozan işletmeye ceza kesiliyor. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!