Otel

Tümü

Ali Kızıldağ: “600 bin İngiliz turist ağırlamayı hedefliyoruz”

Ali Kızıldağ: “600 bin İngiliz turist ağırlamayı hedefliyoruz”

Antalya’nın önemli turizm merkezi Belek’teki 5 yıldızlı Calista Luxury Resort Genel Müdürü Ali Kızıldağ İngiliz pazarının yeniden açılmasının mutluluk verdiğini belirterek sezonun uzadığını söyledi.

“İngiliz pazarının açılmasını Ağustos ayında bekliyorduk ama teknik sorunlar nedeniyle bu aya kaldı” diyen Kızıldağ, “Geçen yıl 820 bin İngiliz turist ağırladık. İngiliz turistler otellerimizi çok beğendi. Her şey iyi giderse 600 bin İngiliz turist ağırlamayı hedefliyoruz. Sezonun kasım sonuna kadar uzayacağını tahmin ediyorum" dedi.

Sezon başında Rus turistler için Türkiye'deki turizm tesislerindeki incelemenin benzeri, İngiliz turistler için yapılıyor. Serik ilçesi Belek bölgesindeki 5 yıldızlı otellere gelen İngiliz merkezli acentelerin denetçileri, İngiliz turistlerin adım atacağı her noktayı titizlikle inceledi. Oteldeki koronavirüs tedbirlerini de değerlendiren denetçiler, hazırladıkları raporu acente yetkililerine sundu. Calista Luxury Resort'a da gelen denetçiler, gün boyu oteldeki işleyişi yakından izledi.

Denetçilere eşlik eden otel genel müdürü Ali Kızıldağ, “Yasağın kaldırılmasının hemen ardından tur operatörleri güvenli turizm sertifikası hizmeti veren otelleri denetliyor. İngilizler bu konuda çok hassastır. Biz de bugün bir denetimden geçtik. Ruslar kadar büyük çapta olmasa da tur operatörleri ve acenteler kendi denetçilerini gönderip rapor hazırladı" diye konuştu.