Dünya

Alltours, yoğun talep gören Türkiye’de anlaşmalı otel sayısını artırdı

Alltours, yoğun talep gören Türkiye’de anlaşmalı otel sayısını artırdı

Kış sezonu için erken satışlarla misafirlerine indirimler sunmaya başlayan Alman tur operatörü Alltours, en fazla talep gören destinasyonlarını açıkladı. Alltours, gelen talep nedeniyle Türkiye’deki anlaşmalı otel sayılarını da artırdı.

Hosteltur’un haberine göre, Alltours Direktörü Jörgen Heitinga, en yüksek talep ve hacme sahip kış destinasyonunun Kanarya Adaları olduğunu ve bölgedeki otellerde yalnız seyahat eden turistler ve aynı zamanda tek ebeveynli aileler için oda sayısının önemli ölçüde arttığını vurguladı. Bu nedenle bölgeye düzenledikleri uçuşlarla birlikte otel kapasitelerini de arttırdıklarını belirten Heitinga, üst segmentteki otellere özellikle ağırlık verdiklerini de ekledi.

Kanarya Adaları’ndan sonra en yoğun talebin Mısır’a geldiğini açıklayan Heitinga, bölgenin geçen kış en iyi performansı gösteren destinasyonlardan biri olduğunu ve talebin artmaya devam ettiğini, "Mısır, yaklaşan kış sezonunda rakipsiz bir fiyat/performans değeri sunuyor" sözleriyle dile getirdi. Heitinga, Türkiye için gelen taleplerin de yoğun olduğunu bu nedenle de 4 ve 5 yıldızlı otellere odaklanarak anlaşmalı oldukları tesis sayısını 90 otel ile arttırdıklarını açıkladı.