Havacılık

Tümü

Almanya’da tatilcilere ait binlerce bavul sahiplerine ulaştırılamadı, sayı artıyor

Almanya’da tatilcilere ait binlerce bavul sahiplerine ulaştırılamadı, sayı artıyor

Almanya’nın başkenti olan Berlin’deki BER Havaalanı’nda yolculardan kalan yaklaşık 3.000 bavul hala bodrum katında yığılmış durumda ve bu sayı giderek artıyor.

Berliner Morgenpost’un haberine göre, tatillerinin bitmesine rağmen pek çok yolcunun bavulu hala havaalanının bodrum katında sahiplerine ulaştırılmayı bekliyor. Havaalanı kullanılmaya devam ettikçe de bu sayı giderek artıyor. Havaalanı müdürü Aletta von Massenbach, yaptığı açıklamada, "Birçok yolcunun bazen bavulları için çok uzun süre beklemek zorunda kalması çok acı bir durum” diyerek bavulların sahiplerine ulaştırılması için çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti. Havaalanı olarak süreci ellerinden geldikçe desteklediklerini fakat durumun kontrollerinden çıkmış olduğunu da ekleyen von Massenbach, yaz sezonu başında Avrupa’nın pek çok havaalanında da benzer sorunların yaşanmasının durumu körüklediğini söyledi.

Personel sıkıntısı yaşadıklarını kabul eden von Massenbah, bu sıkıntıyı gidermek için de çok sıkı çalıştıklarını, işe alımların iyi gitmesine rağmen güvenlik izinleri ve daha çok pek prosedür nedeniyle bu durumun biraz zaman aldığını da açıkladı.