Genel

Almanya’da Türkiye talebi yükseliyor, seyahat acentaları talebe karşılık fazla mesai yapıyor

Almanya’da Türkiye talebi yükseliyor, seyahat acentaları talebe karşılık fazla mesai yapıyor

Tourism Today Almanya Temsilcisi İbrahim Bağ, Almanya’daki seyahat acentalarındaki yoğunluğun devam ettiğini belirterek, “Almanya’daki seyahat acentalarında yoğun bir Türkiye talebi gözlemliyoruz. Acenteler bu talebe karşılık verebilmek için fazla mesai yapıyorlar” dedi.

Türkiye’nin uyguladığı Güvenli Turizm uygulamasının Almanya’da büyük bir beğeni gördüğünü belirten İbrahim Bağ, “Türkiye’deki vaka sayılarının azalması, destinasyonlar ve otellerdeki Güvenli Turizm uygulaması Almanya’daki tatilcilerin ilgisini çekiyor. Almanya’da Türkiye’nin bu işi çok profesyonel bir şekilde yaptığını görüyorlar. Türkiye Güvenli Turizm uygulamaları ile Avrupa’da örnek ülke olarak gösteriliyor” dedi.

Uçuşlar konusunda da Türkiye’deki havayolu şirketlerinin ek seferler uygulamalarının da yerinde olduğunu söyleyen İbrahim Bağ, “Uçakların ek sefer planlamaları çok olumlu. İlerleyen dönemde tekrar ek seferlere ihtiyaç olacaktır. Havayolu şirketleri bunu iyi planlarsa uçaklar Türkiye’ye dolu gelecektir” şeklinde konuştu.

Delta varyantı konusundaki Almanya’nın ikiye bölündüğünü belirten İbrahim Bağ, “Almanya’da Delta varyantı insanları ikiye böldü. Bir kısım Delta varyantı yüzünden ülkenin tekrar kapanmasını isterken diğer kısım ise kısıtlamaların tekrar başlamaması konusunda fikir bildiriyor. Delta varyantı konusunda Almanya’da bir fikir birliğini göremiyoruz” diye konuştu.

İbrahim Bağ, Almanya pazarındaki gelişmelerin Türkiye turizmi için olumlu olduğunu özetlerken, bu olumlu gelişmeler ile rezervasyonların Aralık ayı ortasına kadar devam edeceğini söyledi.