Otel

Tümü

Anadolu Yakası’nın yükselen değeri DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye

Anadolu Yakası’nın yükselen değeri DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye

Pandemi sürecini fırsata dönüştürerek, focus servis ve limitli hizmet sistemini beş yıldızlı full servis hizmeti sistemine taşıyan ve yoluna DoubleTree By Hilton markası ile devam eden  DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye, Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

İstanbul’un finans ve ticaret merkezinde yer alan DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye, özellikle sağlık turizmi için gelen ve uzun dönem konaklama yapan misafirlerine ev sahipliği yapıyor.
DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye Genel Müdürü Alp Atilla, “Bu yılın ilk çeyreğinde başlanan aşı uygulamasının tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte, belirsizliğin azalmasını ve finansal şartların yükselmesini bekliyoruz. Covid-19 salgın riskinin azalması ile yeniden dünyanın dört bir yanından iş ve tatil amaçlı gelecek misafirlerimizi konuk edeceğiz. Kurumsal şirketlerin ofislere dönüşü ile birlikte, konaklama ve toplantı talepleri, ertelenen kına, nişan, düğün organizasyonlarının artışı, sağlık turizmi ile yerli ve yabancı turist sayısındaki artışların bahar ve yaz aylarında yükseleceğini düşünüyoruz. 2021 daha çok toparlanmanın olacağı umut veren bir yıl olacak. 2022 yılında ise, yükseliş trendini yakalarız diye öngörüyoruz. İstanbul, yalnızca turistik bir destinasyon olmaktan öte, birçok yerli ve yabancı şirketin konumlandığı bir ticaret merkezi ve kongre merkezidir, aynı zamanda. Her şeye rağmen, biz İstanbul’un dinamizmini kısa sürede yakalaması konusunda umutluyuz ve DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye olarak hazırlıklıyız” dedi.   

“E
n büyük avantajımız”
DoubleTree By Hilton İstanbul Ümraniye Hotel’in Canpark AVM ile aynı kompleks içinde olmasının yerli ve yabancı misafirlerin yoğun ilgisini çektiğini anlatan Alp Atilla, konuşmasına şöyle devam etti: “Canpark AVM ile aynı komplekste olmamız ve konumumuz nedeniyle, turistlerin ve iş insanlarının tercih ettiği marka otel olduk. Hepimizin bildiği üzere pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında turizm geliyor. Bu noktada geçtiğimiz yıl otelimize, sağlık turizmi için Kuzey Avrupa, Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelen misafirlerimiz oldu. Kısa süreli seyahatlerde bulunan iş insanları ve uzun süreli konaklama yapan yabancı misafirlerimiz ile pandemi süresince öngördüğümüz planların üzerinde bir başarı elde ederek, geçtiğimiz seneyi %50’nin üzerinde bir doluluk ile tamamladık. 2021 yılı ilk çeyreğinin toparlanma süreci olarak geçeceğini biliyoruz. Kurumsal şirketlerin ofislere dönüşü ile birlikte konaklama ve toplantı talepleri, ertelenen kına, nişan ve düğün organizasyonlarının artışı, sağlık turizmi, yerli ve yabancı turist sayısında da artış bahar ve yaz aylarında yükseleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.