Anex Tour, Antalya-Belek’te düzenlediği golf turnuvasını geleneksel hale getirecek

Anex Tour, Antalya-Belek’te düzenlediği golf turnuvasını geleneksel hale getirecek

Bu yıl ilki yapılan Anex Turizm Açık Golf Turnuvası, Serik’in Belek Turizm Merkezi’ndeki Regnum Carya Golf Club Sahası’nda yapıldı.

2 günü süren turnuvaya ülkemiz ile birlikte Rusya, Ukrayna, Belerus, Kazakistan’dan amatör ve profesyonel yaklaşık 100 golfçü katıldı. Turnuvada bir takımda bir profesyonel, 3 amatör oyuncu yer aldı.

Turnuvayla ilgili açıklama yapan Anex Tour Ukrayna Bölge Müdürü İlker Adıgüzel, “Golf turizminde yaşanan büyük artış nedeniyle Anex Tour olarak, BDT pazarında da golf turizmini daha güçlü bir hale getirmek ve ciddi satışları ülkemize kazandırmak için bir çaba içerisindeyiz. Bunun ilk meyvesi olan Anex Turizm Açık Golf Turnuvası’nı gerçekleştiriyoruz. BDT ülkelerinden 80 katılımcı ve Türkiye’deki partnerlerimizden üs düzey yöneticilerinden 20 golfçü olmak üzere 100 kişi katılıyor. Turnuvamızı geleneksel hale dönüştüreceğiz” dedi.

“BDT pazarındaki golf kitlesini en iyi şekilde Türkiye’ye kazandırmak için uğraşacağız” diyen Adıgüzel, “Anex Tour Ukrayna olarak da Türkiye pazarında son 4 yıldır çok ciddi bir artış içerisindeyiz. Ukrayna pazarının yüzde 44’ü Anex Tour’da. Bunlar Antalya ve Ege’yi tercih ediyorlar. Yalnız, Antalya’daki golf seçenekleri, çok daha fazla. Turnuvaya katılan özel misafirlerimiz, vasıtasıyla daha fazla insanı Türkiye’ye getireceğimizi umuyorum. Toplamda 860 bin Ukraynalı Türkiye’ye tatile geldi. 2019 yılında Anex Tour ise, 370 bin Ukraynalı turisti, Türkiye’ye getirdi. Bu rakamlar çok ciddi rakamlar. Bu rakamların yüzde 70’i Antalya’yı, yüzde 30’u da Ege bölgesini tercih ediyor. BDT pazarında 5 bin golfçü var. Bu golfçüleri de Türkiye’ye getirmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Anex Tour, dereceye giren golfçüleri, turnuvanın anısına plaket ve tatille ödüllendirdi. Turnuvaya Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, Regnum Carya Golf Club Müdürü Hasan Ceylan, Cornelia Deluxe Genel Müdürü Ali Şahin, Sirene Belek Genel Müdürü Ercan Çek gibi isimler katıldı.


Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!