Anex Tour, cruise gemisi satın aldı, ilk sefer Antalya’dan

Anex Tour, cruise gemisi satın aldı, ilk sefer Antalya’dan

Saga Sapphire isimli cruise gemisini satın alan Anex Tour, cruise sektörüne adım atacak.

ANEX Tour, Saga plc. şirketine ait Saga Sapphire adlı cruise gemisinin satın alım anlaşmasını imzaladı.

Orta ve Doğu Avrupa'nın önde gelen tur operatörlerinden ANEX Tour, Saga Sapphire'i satın alarak, cruise gemi işletmeciliğine adım atıyor. ANEX Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar “Misafirlerimize sunduğumuz ürün seçeneklerimizi, değişen seyahat alışkanlıklarına uyarlamaktayız. Saga Sapphire satın alımı ile, benzersiz bir Doğu Akdeniz Gemi turu deneyimini kıymetli misafirlerimizin beğenisine sunabileceğiz" dedi.

Koçkar, Saga Sapphire'in 2020 ortalarında ANEX Tour’a teslim edileceğini, teslim edildikten sonra ilk seferini ana liman olarak belirlenen Antalya’dan yapacağını, bunun ayrıca ana limanı Antalya olan ilk cruise rotası olacağını belirtti. Koçkar, ANEX Tour’un stratejisinin müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Saga Cruises COO’su Nigel Blanks ise açıklamasında “Ferah kabinleri ve konforlu ortak alanları ile Saga Sapphire, son 7 yılda misafirlerimizin beğenisini kazandı. Saga Sapphire’in Saga filomuzdan ayrılma tarihi yaklaştıkça, ANEX Tour’un heyecan verici yeni cruise turları ile yeni bir iş alanına sahip olacağı için mutluyuz.” dedi.

Saga Sapphire, 382 kabin, 12 güverte, restoran, havuz, spa merkezi, alışveriş merkezi ve birçok eğlence seçeneği ile yaklaşık 800 yolcuya hizmet vermektedir. Saga Sapphire cruise gemisi, 200 m uzunluğunda ve 37 bin groston ağırlığındadır.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!