Genel

Anex Tourism Group’un gemisi Selectum Blue Sapphire, turizmcilerle buluştu

Anex Tourism Group’un gemisi Selectum Blue Sapphire, turizmcilerle buluştu

Anex Tourism Group’un iştiraklerinden Selectum Blu Cruises tarafından işletilen Selectum Blue Sapphire, Antalyalı turizmciler ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Anex Tourism Group, Antalya kalkışlı, Antalya-İskenderiye (Mısır)-Kuşadaşı-Marmaris-Antalya seferlerine başlayan Selectum Blue Sapphire, Antalya Limanı’ndaki kokteyl ile turizm camiası ve basın mensupları ile buluştu. Organizasyonda nar kırılarak Selectum Blue Sapphire’in Anex Tourism Group’a bereket getirmesi dilendi.

Selectum Blue Sapphire ile cruise sektörüne adım attıklarını belirten Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu, cruise sektöründe büyüme hedefinde olduklarını söyledi. Karasu: “Kruvaziyer turizminde ilk adımı attık. Bu sektörde büyümek istiyoruz. Bildiğiniz gibi ağırlıklı olarak BDT pazarında faaliyet gösteriyoruz. Ürünlerimiz içine cruise seçeneği de ekledik. Selectum Blue Sapphire, bu pazarda büyük ilgi görecektir. Kışın da seferlerimize farklı rotalarda devam etmek istiyoruz. Pandemi nedeniyle planlarımız biraz aksadı ancak Anex Tourism Group olarak Selectum Blu Cruises ile cruise sektöründe büyümek istiyoruz” dedi.

ATG Hotels CEO’su Hakan Çiftçioğlu da Anex Tourism Group’unun çok yönlü bir firma olduğunu belirterek “Potansiyelimizi kullanabileceğimiz tüm alanlarda var olmak istiyoruz” dedi. Selectum Blue Sapphire’in ticari hedeflerinin dışında Anex Tourism Group için önemli bir anlamı olduğunu söyleyen Çiftçioğlu: “Biz Antalya’da büyüdük ve dünyaya açıldık. Bu yüzden Yönetim Kurulu Başkanımız Neşet Koçkar geminin çıkışını Antalya’dan yapma gibi bir fikri vardı ve bunu da bugün gerçekleştirdi. Bunu Antalya’ya bir destek ve borç olarak görmekteyiz. Talihsiz bir dönemdeyiz, bu dönem sona erdiği zaman bu sektörde büyütmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.