Antalya paket tur pazarında TUI, Anex ve Odeon zirvede

Antalya paket tur pazarında TUI, Anex ve Odeon zirvede

Turizmdatabank’ın Antalya Paket Tur Pazarı Ekim 2019 raporun göre; iflasın ardından pazar daralmadı. Thomas Cook’un açığı; TUI, MPI, Der T gibi gruplarca dolduruldu.

2019 yılı 10 aylık verilere göre; Antalya’ya gelen Paket Turisti sayısı % 10 artarak 13 milyonu geçti. Bu dönemde, en çok paket turisti getiren tur operatörleri gruplarından TUI, liderliğini sürdürdü. Thomas Cook’un iflası ile boşalan alana, büyük oranda TUI yönelirken, özellikle Ekim verilerinde % 70 artışı yakaladı.

TUI bu verilerle Antalya’daki pazar payını % 4 artırdı. Onu artışta, MPI ve Dertour izledi. Bu ivme ile arayı açan TUI’yi; Anex, Odeon, MPI Turkey, T.Cook ve Kilit Global izledi.

Antalya Paket Tur Pazarı payları, (Ocak-Ekim 2019)

Pay,% TUI 14,0 ANEX 11,3 ODEON 10,6 MPI TURKEY 9,3 T.COOK* 9,0 KİLİT GLOBAL 7,3 PEGAS 7,5 SUMMER 2,4 DER TOUR 2,4
*İflas eden grubun, Türkiye partnerleri: Diana, Intourist, Sarpedon ve Astral idi.

Kaynak: Turizmdatabank

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!