Antalya paket tur pazarında TUI liderliğini sürdürüyor, Anex ve Odeon başabaş, MP Turkey hızla yükseliyor

Antalya paket tur pazarında TUI liderliğini sürdürüyor, Anex ve Odeon başabaş, MPI Turkey hızla yükseliyor

Turizmdatabank’ın hazırladığı Antalya paket tur pazarı 2019 yılı 11 aylık rapora göre; Antalya’ya gelen paket turisti sayısı % 12,9 artarak 14 milyona yaklaştı.

Bu dönemde, en çok paket turisti getiren tur operatörleri gruplarından TUI, liderliğini açık ara sürdürdü. Son yıllarda hızlı yükselen Anex ile Odeon grupları başa baş yarışırken, Meeting Point Turkey 4.sıraya yerleşti. İflas eden Thomas Cook’u Pegas, Kilit Global izlerken, Rus Biblo Globus da onları izliyor.

Antalya paket tur pazarı 11 aylık veriler PAY
2019 TUI 14,1 ANEX 11,3 ODEON 10,6 MP TURKEY 9,1 T.COOK* 8,5 PEGAS 7,4 KİLİT G.(1) 5,2 BİBLO GLOBUS (2) 3,5 SCHAUINSLAND 2,4 DER TOUR 2,4 NOVANTA-VTOURS 2,2 ALLTOURS (3) 1,1 MTS OTS 1,9 IHS-LMX 1,8 AKAY(4) 1,5 DİĞER 17,1 * Eylül 2019’da iflas etti
1.Biblo Globus + Alltours hariç2.Partnerleri: Akay + Kilit Global

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!