ANTALYA, TURİST SAYISINDA 10 MİLYONU AŞACAK

ANTALYA, TURİST SAYISINDA 10 MİLYONU AŞACAK

Antalya Valisi Karaloğlu, "Antalya'da şu anda konaklama tesislerindeki doluluklar çok iyi. Kurban Bayramı tatiliyle doluluklar yüzde 100'e ulaşacak. Yani hiç boş yer kalmayacak." dedi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, herhangi bir aksilik yaşanmazsa, trend devam ederse Antalya'ya gelen turist sayısının yıl sonunda 10 milyonu aşacağını belirterek, "Benim şahsi tahminim, yıl sonunda 10 milyon 500 bin turisti yakalarız." dedi. Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turizm sektöründe geçen yılın çok sıkıntılı geçtiğini, bu yıl şu ana kadar kaydedilen rakamların geçen yıla göre çok daha iyi olduğunu söyledi.

Ağustos ortası rakamlarına bakıldığında geçen yılın aynı dönemine göre Antalya'ya gelen turist sayısının yüzde 65 arttığını vurgulayan Karaloğlu, diğer destinasyonlara bakıldığında bunun bir dünya rekoru da olabileceğini dile getirdi. Karaloğlu, şu an itibarıyla kente gelen turist sayısının 6,5 milyon kişiyi aştığına dikkati çekti.

"Kurban Bayramı tatiliyle doluluklar yüzde 100'e ulaşacak"
Karaloğlu, ağustos sonu itibarıyla 7 milyon turistin üzerine çıkılacağını belirterek, şöyle konuştu: "Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmış olması iç turizm açısından çok önemli. İç turizmin önemini geçen sene daha çok hissettik. Yani yabancı turist gelmeyince boşluğu iç turizmle doldurmak durumunda kaldık. Antalya'da şu anda konaklama tesislerindeki doluluklar çok iyi. Kurban Bayramı tatiliyle doluluklar yüzde 100'e ulaşacak. Yani hiç boş yer kalmayacak. Antalya bir turizm şehri. Diğer sektörler de turizmle bağlantılı gelişiyor. Kentte var olan tarım ve ticaret turizmle gelişiyor. Kentin genel ekonomik durumunun düzelmesi açısından da turizm verilerinin düzelmesi hepimizi sevindiriyor. Herhangi bir aksilik yaşamazsak, bu trend devam ederse yıl sonunda 10 milyon turisti kesin geçeceğiz. Yıl sonunda 10 milyon 500 bin turisti yakalayacağımızı düşünüyorum."

Bayram tatilinde Antalya'da ciddi trafik yoğunluğu olacağını da ifade eden Karaloğlu, sürücüleri trafik kurallarına uymaları yönünde uyardı. (AA - Leyla Ataman Koyuncuoğlu)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!