Antalya, turizm fuarlarında tek çatı modeline geçiyor

Antalya, turizm fuarlarında tek çatı modeline geçiyor

Antalya turizm fuarlarında tek çatı modeline geçiyor. Sektör temsilcileri ‘Antalya Güneşi’ adı verilecek stant konsepti ile fuarlara katılacak.

Turizm sektörü temsilcilerinin ‘tek çatı’ tanıtım çalışmalarında yeni bir konsept ortaya çıktı. Antalya Tanıtım A.Ş.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ turizm fuarlarında kentin tüm destinasyonlarını ortak noktada buluşturacak. Bu hazırlığın ilk denemesi ise Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yapılacak.Yeni KonseptAntalya’nın uluslararası bir turizm destinasyonu markası olduğunu ve turizm fuarlarında daha profesyonel tanıtılması gerektiğini dile getiren Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin, bu konu ile ilgili olarak hazırladıkları Antalya Güneşi konsepti ile turizm fuarlarında yer alacaklarını açıkladı.Dev StandKatıldıkları fuarlarda Antalya’nın tarihi ve kültürel mirasının yanında alternatif turizm olanaklarına yönelik tanıtımı da başarı ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Şahin, Hürriyet muhabirine şu bilgileri verdi: “Antalya Güneşi konsepti, doğudan batıya ve birbirinden farklı turizm bölgelerinin tek bir Antalya markası etrafında ahenkli bir şekilde birleştiği devasa bir fuar stant tasarımı.”Ortak Alan“Planımız bu konsepti EMITT’te hayata geçirmek. Alanın tam ortasında yer alacak Antalya Güneşi ortak alanımız olacak ve burada aktiviteler, gösteriler, yerel lezzet sunumları yapılacak ve bir kafeterya alanı olacak. Güneşin etrafında ise turizm bölgelerimizin tanıtım alanları birer güneş ışını şeklinde yerleşecek ve bu alanlarda o bölgenin öne çıkan doğal, tarihi ve turistik zenginlikleri sergilenecek.”Belek'te Golf, Kaş'ta DalışStantları gezen ziyaretçilerin Belek bölgesinin olduğu alana geldiğinde golf yarışmasına katılacağını, Kaş standına geldiğinde ise dalış merkezlerini yakından tanıyacağını açıklayan Şahin, “Fuarda Antalya bölgesine giriş yapan ziyaretçiler kendilerini Antalya’ya gelmiş gibi hissedecek ve unutamayacağı deneyimler yaşamaya başlayacak” dedi.Bölgesel Detaylar Antalya Valiliği, belediyeler, turizm birlikleri ve ticaret odaları tarafından desteklenen konseptin genel olarak hazır olduğunu belirten Şahin, şu anda bölgesel detaylarla uğraştıklarını ifade etti. Türkiye’nin 2023 turizm hedefleri arasında 65 milyar dolar gelir planı olduğunu hatırlatan Şahin, “Bu rakam ülkemiz için çok önemli, işte bu yüzden Antalya gibi büyük ve önemli destinasyonlarda nitelikli turisti cezbedecek tanıtımlara hız verilmelidir’ diye konuştu.Bütüncül TanıtımAkdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da Antalya Güneşi stant konsepti ile Antalya’yı tüm bölgeleriyle tanıtmanın amaçlandığını söyledi. Yağcı, şöyle devam etti: “Tanıtım A.Ş.’nin hazırladığı Antalya Güneşi konsepti altında Belek, Side, Alanya, Manavgat, Kemer, Lara ve Kundu olmak üzere tüm alt destinasyonlar bir araya gelecek ve Antalya çatısı altında tanıtılacak. Antalya’nın bir bütün olarak pazara çıkması ve bütüncül stratejiyle görülmesi faydalı olacak.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!