ANTALYA VALİLİĞİ’NDEN İKİNCİ ALKOL AÇIKLAMASI

ANTALYA VALİLİĞİ’NDEN İKİNCİ ALKOL AÇIKLAMASI

Antalya Valiliği, Alkol yasağına ilişkin ikinci bir açıklama yaptı.

Antalya Valiliği’nden yapılan ikinci açıklama şöyle:

YENİ ALKOL DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
28.04.2017 tarihinde (bugün) basında ve sosyal medyada Antalya Valiliğinin bir kararı ile ilgili olarak yoğun bir şekilde haber ve paylaşımların yapıldığı görülmüştür. Bahse konu kararın şehrimizde alkol tüketilen (Otel, Bar, Restoran, Pub, turizm belgeli tesisler vb…) mekânlara yönelik hiçbir düzenleme içermemesine rağmen, “Antalya’da turizmi bitirecek karar”, “Alkol içmeyi yasaklayan karar”, “ özgürlükleri kısıtlayan karar” gibi manipüle edici ve gerçeği yansıtmayan haberler yapılmıştır.

Haberde de belirtildiği üzere, söz konusu karar, şehrimizde “huzur ve güvenliği ile kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçun aydınlatılması amacıyla” alınmıştır. Valilik Kararı, “kentimizde yaşayan insanların ve bölgemize tatil amaçlı gelen yabancı ve yerli turistlerin rahatsız edilmeyeceği, kentin tarihi ve doğal güzellikleri ile kent mobilyalarının korunacağı, halkın halkımızın huzur ve güven içerisinde gündelik yaşamını sürdürebileceği bir ortamın tesis edilmesini” amaçlamaktadır.

Herkes bilmelidir ki, ülkemiz turizminin başkenti olan Antalya’mız başta olmak üzere, dünyanın her yerinde turistler, kendisinin ve bulunduğu çevrenin rahatsız edici olmamasını ve güvenli olmasını ister. Bu güzel kentin ülkemiz adına üstlendiği misyonun, turizm açısından taşıdığı önemin ve diğer hassasiyetlerin farkında olan ve bunun gereğini yerine getiren bir yönetim anlayışı çerçevesinde ve tamamen mevcut yasalardaki düzenlemeler ışığında alınan bahse konu kararın, bir yasaklama değil, aksine insanlarımızın rahatsız edilmeyecekleri bir ortamda ve özgürce yaşamalarını sağlamayı hedeflediğini tekraren vurgulamak isteriz.

Ayrıca, kararda her şeyin açık ve net olmasına rağmen “Antalya’da turizmi bitirecek karar”, “Alkol içmeyi yasaklayan karar” gibi başlıklarla haberleştirilmesini, habercilik etiği açısından doğru bulmadığımızı ifade eder,

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!