Antalya’ya en çok turist getiren acenteler belli oldu

Antalya’ya en çok turist getiren acenteler belli oldu

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz’un paylaştığı bilgiye göre 2019'un Ocak-Ekim döneminde 80 acente Antalya Havalimanı'na 13 milyon 292 bin turist getirdi. 2018 yılına göre aynı dönem acentalarda %13 artış gerçekleşti.

Ekim sonu itibarı ile acenteler ile Almanya’dan gelen turist sayısı 3 milyon, Rusya’dan gelen turist sayısı 5 milyonu geçti.

Acenta sayılarında geçen sene Ocak-Ekim dönemine göre;
Almanlar %16
Ruslar %11
Polonya % 26
Ukrayna %5
İngiltere % 8
İskandinav % 9
Romanya %31
Fransa % 56 artış gösterdi.

20 pazardan sadece Ortadoğu pazarı %17 lik bir kayıp yaşadı.

Acentalar sıralamasında yıllar sonra geçtiğimiz yıla göre % 56 artışla Tantur-Tui grubu yeniden ilk sıraya yükseldi. 1 milyon sınırındaki ilk 5 acenta ise değişmedi.

Rus tur operatörleri sezon öncesi öngördükleri gibi  -Anex in %15 artışı dışında-  geçen yılın sayılarını korudular.

Meeting Point % 28 artışlı Avrupa pazarının artmasında önemli pay sahibi oldu. Diana Travel ise Thomas Cook efektini 100.000 yolcu kaybı ile atlattı.

Golf acenteleri ise %100 e yakın artışla son yılların en iyi sezonunu yaşadılar.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!