Antalya’da bu yılın konuk ülkesi Gürcistan

Antalya’da bu yılın konuk ülkesi Gürcistan

ANFAŞ Fuarcılık; Mevcut ilişkilerini güçlendirmek ve yeni iş bağlantılarını sağlamak adına yurt içinde olduğu gibi uluslararası alanda da yüz yüze görüşmeler sağlamaya devam ediyor.

Gürcistan Milli Turizm İdaresi verilerine göre Gürcistan’da, çoğu ise Tiflis’te (457 alan) 2300’den fazla konaklama alanı bulunuyor. Gürcistan çapında, 22 000’den fazla yataklı, 13000’den fazla odalı 233 otel inşaatı devam ediyor. Ayrıca 66 otelin inşaatı da Tiflis’te planlanmıştır. Tiflis’i, 37 otel projesi ile Achara bölgesi ve inşaat aşamasında bulunan 24 otelle Kakheti bölgeleri takip ediyor.

Bu anlamda büyük kalkınma potansiyeline sahip ve büyüyen bir pazar olan Gürcistan ile Türkiye arasında turizm alanında işbirliği ve yatırım imkanlarını takip etmek aynı zamanda fuarlarımızla ilgili bilgi, tanıtım ve destek sağlamak amacıyla görüşmeler sağlandı. Türkiye ve Gürcistan arasındaki ticaret hacmini artırmak adına Tiflis Büyükelçiliğimiz öncülüğünde çalışmalara başlandı.

23-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen bu görüşmeler için, ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Münevver Duran Karahasan ve Yurtdışı Satış ve Ziyaretçi Temsilcisi Şeniz Yılmaz; T.C Tiflis Büyükelçimiz Sn. Fatma Ceren Yazgan, Batum Ticaret Ataşesi Sn. Feyza Erdoğan, Gürcistan Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Enterprise Georgia İhracat Departmanı Müdürü Ilia Tsanava, Gürcistan İşverenler Federasyonu Direktörü Lasha Labadze, Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası Direktörü Dr. Giorgi Vekua, Ajara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamaz Shavadze, Başkan yardımcıları Tamaz Turmanidze ve Saim Yeşildağ, Ajara Ticaret ve Sanayi Odası Müdürü Ednar Bolkvadze, -GÜRTİAD- Gürcü ve Türk İşadamları Derneği Başkanı Sn. Celal Sancar, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mustafa Tabakoğlu, Genel Sekreteri Sn. Levan Bolkvadze, MÜSİAD Tbilisi Başkanı Özgür Yücel ve MÜSİAD Tbilisi Yönetim Kurulu Üyeleri, Gürcistan Otelciler Birliği Başkanı Irine Aghapishvili ve Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı ve Gürcistan Uluslararası Ticaret Odası Başkan Vekili Osman Çalışkan ile bir araya geldi ve fuarlarımızın tanıtımı yapılarak davet edildiler.

Görüşmeler sonucunda; 15-18 Ocak 2020’de Hotel Equipment ve Food Product fuarlarımıza Gürcistan’dan gelecek alım heyetleri ikili iş görüşmelerine katılacaklar.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!