Otel

Tümü

Antalya’daki Alarcha Hotels, 2 ayda ilgi odağı oldu

Antalya’daki Alarcha Hotels, 2 ayda ilgi odağı oldu

Antalya - Manavgat’a bağlı Örenşehir mahallesinde 3 Temmuz 2021 tarihinde hizmete açılan, Ultra Her Şey Dahil sistemi ile hizmet veren Aydoğanlar Şirketler Grubu’nun turizmdeki ilk yatırımı olan Alarcha Hotels & Resorts kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı.

Pandemi kurallarının tam anlamıyla uygulandığı Alarcha Hotels & Resorts bütün konjektörel sıkıntılara rağmen Temmuz-Ağustos ortalamasını % 70’lerin üzerinde gerçekleştirdi. Sektörün deneyimli isimlerinden Kurtuluş Gülşen’in Genel Müdürlüğünde yola devam eden Alarcha Hotels & Resorts misafirlerinden bütün yorum sitelerinde çok olumlu geri dönüşler alırken, kısa sürede misafir memnuniyeti hızlı bir şekilde yerine oturdu.

Alarcha Hotels & Resorts Genel Müdür Kurtuluş Gülşen şantiye döneminden bu güne uzanan dönemde çok başarılı ve şahane bir proje uygulamasını Türk turizmine kazandırdıklarını söyledi. Genel Müdür Kurtuluş Gülşen şu açıklamalarda bulundu: “Alarcha Hotels & Resorts Aydoğanlar Şirketler Grubu’nun turizmdeki ilk yatırımı. 23 Ocak 2021 tarihinde şantiyede göreve başladım. Çok başarılı ve şahane bir proje uygulaması ile 3 temmuz’da otelimizi hizmete açtık. Açılışımızın hemen ilk haftasında daha önce hazırlıklı olduğumuz Pandemi ile ilgili tüm mevzuata uygun işlemlerimizi hazırdı ve ilk denetlemenin ardından Güvenli Turizm Sertifikası’nı aldık. Bu konuda çok dikkatli ve hassassız.”

“Tüm detayları en üst seviyede uyguluyoruz. İyi bir bayram dönemi geçirdik. Şu anda bütün konjektörel sıkıntılara rağmen Temmuz-Ağustos ortalaması % 70’lerin üzerinde gidiyoruz. Alarcha Hotels & Resorts 410 odadan oluşuyor. Beş yıldızlı bir konaklama tesisin bütün vasıflarına haiz. Tamamen denize sıfır. Kapalı havuzumuz, açık havuzumuz, Spamız, beş adet barımız ile ultra Her Şey Dahil konsepti ile hizmetimizi vermeye devam ediyoruz.”

“Henüz daha ikinci ayımızı tamamlamış olmamıza rağmen, ağırlıklı BDT Pazarında doluluklarımızı sağlıyoruz. Elbette Avrupa Pazarındaki sıkıntılarımız malum. İngiltere maalesef henüz kırmızı listeden Türkiye’yi indirmedi. Fransa’da kırmızı listeye aldı. Buna rağmen doluluklarımızı % 70’in üstünde tutmaya çabalıyoruz.”

“Misafir memnuniyeti hızlı bir şekilde yerine oturdu. Misafirlerimizden bütün yorum sitelerinde çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. İnşallah Aydoğanlar Şirketler Grubu olarak bu birinci ve ilk otelimiz olmayacaktır. İkinci, üçüncü otel yatırımlarımıza mutlaka gelecek seneler içinde hayata geçecektir. 2022 yılının bu yıldan daha iyi olacağına inanıyorum.”

Haber – Halil Öncü