Antalya’daki spor ve müzik festivali görkemli bir finalle noktalandı

Antalya’daki spor ve müzik festivali görkemli bir finalle noktalandı

Wolf Production bünyesinde “Just Be Alive” sloganıyla Antalya Ekdağ Lara Beach’te 4 gün boyunca birbirinden çeşitli spor, müzik ve aktivitelerle süren Wlive Sports ve Music Festivali noktalandı.

Antalya’da Wolf Production ile Wlive Sports bünyesinde 15-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ekdağ Lara Plajında yapılan Wlive Sports ve Music Festivali görkemli bir kapanışla noktalandı. Spor, müzik ve eğlencenin bir arada olduğu etkinliklerle süren festivale ilgi yoğun oldu. Festivalin son gününde oynanan final maçlarının ardından ödüllerini alan sporcular, ödül törenin ardından 4 günün başarısını Manga müzik grubunun konseri ile kutladı.

Sporculara ödülleri verildi
Wlive Sports ve Music Festivali’nde son gün oynanan final maçlarının ardından voleybol ve basketbol turnuvalarında kazanan takım ve sporculara ödülleri verildi. Dört gün süren etkinliğe beachvolley karşılaşmalarına toplam 57 takım ve 119 sporcu, 3x3 streetball karşılaşmalarına ise toplamda 69 takım ve 261 sporcu olmak üzere genel toplamda ise 126 takım ve 380 sporcu katılım gösterdi. Bu genel toplamda 126 takımdan 69’u festival alanındaki kamp noktasında konakladı. Erkek ve kadın grubundan oluşan 3’er kategoride düzenlenen turnuvalarda erkeklerde; 15 yaş üstü gençler, 18 yaş üstü elit ve 40 yaş üstü veteran, kadınlar da ise 15 yaş üstü gençler, 18 yaş üstü elit 35 yaş üstü veteran olmak üzere dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Ekdağ Lara Plajı artık Mavi Bayraklı
Antalya Lara Plajı’nda Wlive Sports ve Music Festivali’nin son gününde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) işbirliği ile “Denizimize Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla Mavi Bayrak etkinliği düzenlendi. Ekdağ Lara Plajı’na Mavi Bayrak ödülünün verildiği törene TÜRÇEV(Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Avukat Cansel Çevikol Tuncer, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda başkanları, Sahil Güvenlik temsilcisi ve bunların yanı sıra Wlive Sports ve Music Festivali ekibi de katıldı.

Mavi Bayrak kapsamında bir plajın ödül alabilmesi için belirli faktörler olduğuna değinen TÜRÇEV Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy, Avrupa Birliği Yüzme Suyu Direktiflerine göre plajlarda her 15 günde bir su analizleri yapıldığını, plajın atık su arıtma tesisine bağlı olması ve analizlerinin uygun olması gerektiğini söyledi. Bunlara ek olarak plaj güvenliği ile ilgili olanakların sağlık, temizlik ve geri dönüşüm olanakları gibi pek çok hususun dikkate alındığının da altını çizen Atasoy, ulusal ve uluslararası jüriye her yıl bu çalışmaların gönderildiğini, uluslararası jüri açıklandıktan sonra da denetim ekiplerinin komisyon ile gelerek plajda incelemeler yaptığına değindi. Ödül almanın ve vermenin önemi hakkında konuşan Atasoy, ödülü koruyabilmenin de son derece önemli bir husus olduğunu vurguladı. Atasoy, “Plajın korunabilmesi konusunda hepimize düşen görevler var. 16 tane halk plajının bu kadar zorlu bir süreçten sonra alınabilmesi konusunda, Büyükşehir Belediyesi’nin çabasını takdir ediyorum. Gerçek hakkını teslim etmek lazım bu büyük bir başarıdır. Zaman içerisinde sorunlarla karşılaşabiliyoruz bu işin doğasında var ama önemli olan bu sorunları çok çabuk çözebilmektir. Antalya’da Valiliğimiz başta olmak üzere, ilgili kurumlarımız ve bütün paydaşlarımızla sorunları çok kısa sürede çözüyor olabilmemizin de başarı getirdiğini söyleyebilirim. Denizlerimize ve plajlarımıza sahip çıkmalıyız sloganı kullanılmış, anlamlı ve yerinde bir slogan olmuş. Bunun kıymetini bilmek ve sahip çıkmak lazım ama bizim yaptığımız değerlendirmelerde halk plajlarındaki en büyük sorumuz plaj temizliği konusun yaşadığımız sıkıntılardır. Çöplerimize sahip çıkmamız gerektiğini ifade etmem lazım. Bu bilinci oluşturmalıyız. Çevre eğitimi ve bilinçlendirmeye mutlaka ağırlık vermemiz lazım. Son olarak burada bir festival var. Festivallerimiz kıyı bölgelerinde sıkça düzenleniyor. Bizim en büyük şikayetimiz, festival sonrasında atıkların çevreyi kirletmesi gibi şikayetlerdir. Burada güzel bir çalışma yapılıyor. Her gün festivalin sonunda katılımcılar ve sporcularla birlikte poşetleri alıyorlar ve bütün atıkları toplayıp daha sonra da ayrıştırıyorlar. Bunu gönüllü hale getirmeliyiz. Bu çalışmaların örnek olmasını diliyorum” dedi.

TÜRÇEV Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy’un ardından söz alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Avukat Cansel Çevikol Tuncer, Düzenlenen bu etkinliğin böylesine duyarlı bir festivalde gerçekleştirmenin güzelliğini yaşadıklarını söyledi. Festival katılımcılarına, düzenleyenlere ve sporculara çevreye duyarlılıkları sebebiyle teşekkür eden Tuncer, Antalya’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi dünyanın en güzel kenti olduğunu ve bu kentin her yıl en az 13 buçuk milyon turisti ağırladığını belirtti. Antalya’da bu güzelliği korumak adına çok büyük sorumluluk taşıdıklarını ve Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerlerine düşen her türlü görevi ve sorumluluğu yerine getirmek üzere çalışmalarına hız kazandırdıklarına değinen Tuncer, Türkiye’de halk plajlarına sahip belediyeler arasında en fazla Mavi Bayrak ödülüne sahip belediye olduklarının altını çizdi. Tuncer, “Geçen yıl 16 olan plaj sayımızı, bu yıl bir de marina ekleyerek 18’e çıkardık. Bunun mutluluğunu ve gururunu taşımak aynı zamanda üzerimize bir sorumlulukta yüklüyor. Bizler bunu belediye olarak çok önemsiyoruz. Mavi Bayrak ödülünü arttırmak adına üzerimize geçen tüm sorumluluğu yerine getirmek adına hazır olduğumuzu ve çalışmalarımıza devam ettiğimizi bildirmek istiyorum. Gazipaşa geçen yıl bir Mavi Bayrak ödülünü kaybetmişti. Gelecek yıl onu geri kazandıracağız. Demre’de çalışmalarımız devam ediyor. Oranın Mavi bayrak ödülünü yine hep beraber vereceğiz. Bize verilmiş olan bu tarihi ve doğal güzelliğimizi temiz suyu, temiz denize girmek suretiyle ve halkımızın bu donanımı en üst kalitede almasını temin edecek şekilde uluslararası standartlar da bu ödülü almaya devam edeceğiz ver yıl sayısını arttıracağımızdan hiçbir şüphemiz yok” diyerek sözlerini noktaladı.

“Denizimize Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla düzenlenen Mavi Bayrak etkinliğinin ardından ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında TÜRÇEV(Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Danışmanı Avukat Cansel Çevikol, festival katılımcıları ve sporcular ile birlikte plajdaki çöpler toplandı. Gruplar halinde plaja dağılan katılımcılar farklı renklerden oluşan sıfır atık kapsamına uygun plastik atık torbaları ile plajdaki çöpleri topladı. Plaja gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenen atık toplama etkinliğine kimi zaman vatandaşlarda yardım etti. Çevredeki vatandaşlar tarafından tebrik alan bu etkinlik ile atık toplama konusunda farkındalık yaratıldı.

Festivalin son gününe Manga damga vurdu
Dört gün süren Wlive Sports ve Music Festivali’nde gün her sabah Sensing Body Academy Beden Hareket Sistemleri ve Mindful Uygulamalı Eğitimler Direktörü Neval Aras önderliğinde yapılan yoga seansları ile başladı. Dört gün boyunca devam eden festivalde katılımcılar DJ Erdinç Karadeniz’in performansının yanı sıra dans gösterileri, müzik dinletileri ve sürpriz şovlar ile keyifli zaman geçirme şansı buldu. Festivalde dört gün boyunca devam eden gündüz etkinliklerinin ardından akşamları ise konserler ile renklendi. Festival boyunca sırasıyla ilk gün Derya Uluğ, ikinci gün Anıl Piyancı, üçüncü gün Fatma Turgut ve son gün ise Manga müzik grubu sahne aldı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!