Otel

Tümü

Antalya’nın iddialı oteli Club Arona’da turistlere robotlar hizmet verecek

Antalya’nın iddialı oteli Club Arona’da turistlere robotlar hizmet verecek

Antalya’daki iki oteli ile konaklama sektöründe faaliyet gösteren Laren Hotels, üçüncü oteli için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Belek’te inşası devam eden Club Arona, üst düzey hizmet anlayışı ile Antalya turizmine katkı sağlayacak. Tourism Today Haber Müdürü Tuncay Sevin’e açıklamalarda bulunan Laren Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Erfan Sajadehchi, “Türkiye turizmine güveniyorum” dedi.

Üçüncü otel yatırımı
Farklı ülkelerde turizm yatırımları bulunan İranlı turizmci Erfan Sajadehchi, tüm turizm yatırımlarını Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’ya kaydırdı. İlk olarak Laren Hotels adıyla Antalya’da iki otel açan Sajadehchi, sonrasında üçüncü oteli için de hazırlıklara başladı. Arazi ve projelendirme konularını da çözüme kavuşturan Sajadehchi, hızlı bir şekilde üçüncü otelinin inşasına başladı. Antalya’ya özel bir tesis kazandırmak için yola çıkan Erfan Sajadehchi, Clup Arona ile Türkiye ve Antalya turizmine önemli bir katkı sunacak.

Antalya’da bir ilk olacak”
Bu otel, Antalya’da bir ilk olacak” diyen Laren Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Erfan Sajadehchi, “Lokasyon olarak The Land of Legends’ın yanındayız. Clup Arona, 30 artı 2 villadan oluşan bir tesis. Villalarımızın ortasında 1,5 kilometreden oluşan ekolojik bir havuzumuz var. Tesisimizde aynı zamanda aquapark, tenis kortu, helikopter pisti bulunuyor. Artı olarak ise 2 tane büyük villamız var. Akılı ev sistemiyle entegre olan villalarımızdan birisi Laren Signiture, diğeri ise Villa de Grande. İkisinde de özel tasarımlar kullandık. Villalarımızın da özel havuzları bulunuyor, Bu iki villa özel misafirlerimiz için. Villalarımızda tatil asistanı olarak robotlarımız hizmet veriyor. Bu Ortadoğu, Avrupa ve ülkemizde ilk. Robotlarımız akıllı ev sistemine hakim olup misafirlerin isteğini yerine getirebilecek. Örnek veriyorum, balayına gelen bir çifte robotumuz ‘aşk moduna geçeyim mi?’ diye soruyor ve ‘evet’ denildiği takdirde de perdeleri kapatıyor, loş bir ışık yaratıyor. Çağa ayak uydurarak robot teknolojisini kullanmak istedik. Robotlar otelimizin yenilikçi yüzü olacak. Turizm bildiğiniz gibi insana insanla hizmet veren bir sektör. Ancak son yıllarda akıllı teknolojiler ve robotların kullanım alanları arttı. Club Arona’da da kişiye özel hizmet vermeyi önemsiyoruz. Bu nedenle robot teknolojisini otelimizde kullanmak istedik. Robotlarımız misafirlerimize farklı bir deneyim sunacak. Robotların hizmet vermesi bile başlı başına otelimize merak uyandıracaktır” dedi.

“Kişiye özel menü”
“Club Arona’da kişiye özel hizmet ağırlıklı olacak” diyen Sajadehchi, “A la carte sistem mevcut. Misafirlerimizin direkt ayağına hizmet veriyoruz. Müşteriye bire bir olarak menüler oluşturuluyor. Eğer isterlerse villalarında da yeme şansları var. Yine müşterilerimize özel olarak VIP araçlarımız var. Çocuklarımız için oyun alanlarımız mevcut. Kısacası, misafirlerimiz ne isterse bu otelde var” şeklinde konuştu.

“Farklı bir konseptte olacağız”
Özel ve VIP misafirlere hizmet vereceklerini belirten Sajadehchi, “BDT, Rusya, Kazakistan, Ortadoğu ve Avrupa’nın zengin kitlesine odaklanacağız. Biz bu projenin üzerinde 4,5 senedir çalışıyoruz. 40 Milyon Euro’luk bir yatırım bu. 13 dönümlük bir arazinin yanı sıra 6 dönümü de Belediye’den kiraladık. Böylece de hemen hemen 20 dönümlük bir arazi üzerinde hizmet vereceğiz. Bu sektöre yenilik lazım. Türkiye’ye yenilik lazım. Biz ise bu ‘yenilik’ kavramı ile piyasaya geliyoruz. Bizim kurduğumuz hikâye bambaşka. Bunu da misafirlerimiz bire bir olarak anlayacaklar. Biz Laren Hotels ailesi olarak tesisimizin adını Club Arona koyduk. Yani, misafirlerimiz buraya geldiğiniz zaman bambaşka bir dünyaya girecek. Tabii ki, rakiplerimiz de çok iyi ve büyük bir güce sahipler. Her tesisin kendine göre misafir portföyü var. Fakat bizim konseptimiz çok başka. Gördüğümüz otelcilikten daha farklı bir konseptte olacağız. Ben de eminim ki yenilikçi fikirlerimiz sayesinde biz de tesisimiz de çok ciddi bir misafir portföyüne sahip olacağız” dedi.  

“Yatırım yapmaya devam edeceğiz”
17 senedir Antalya’da yaşadığını hatırlatan Sajadehchi, “Antalya’yı çok iyi biliyorum. Antalya; denizi, kumu, güneşi çok özel. Ayrıca şehrin bir turizm destinasyonun olmasından kaynaklı insanları da kültür olarak yetişmiş insanlar. Türkiye, turizmin yüzde 54’ünü Antalya’dan döndürüyor. Belek ise devler ligi. Mevkii olarak hem havalimanına hem şehir merkezine hem tarihi yerlere hem de golf sahalarına yakın. Bu yüzden biz de her bileşeni göz önünde bulundurarak yönetim olarak Belek’te yatırım yapmaya karar verdik. 2023’ün Temmuz ayında tesisimizi açacağız. 2024’te ise Abdurrahmanlar’da Castello Del Cielo adında sağlık turizmi özelinde hizmet verecek bir tesis aldık. Orada rehabilitasyon merkezi hizmeti veren bir tesis planlıyoruz. Bodrum’da da bir planımız var. 2026’ya kadar aslında bütün plan ve projelerimiz hazır. Bir turizmci ve bu büyük ailenin bir ferdi olarak Türkiye turizmine güveniyoruz, inanıyoruz. Ben yurtdışında çok uzun süreler yaşamış, farklı ülkeleri gezmiş biri olarak söylüyorum ki, Türkiye olarak verdiğimiz hizmet dünyanın çok az ve sayılı yerlerinde veriliyor. Biz bu konuda çok başarılıyız. Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.