Otel

Tümü

Aquaworld Belek, Sıfır Atık Belgesi’ni aldı

Aquaworld Belek, Sıfır Atık Belgesi’ni aldı

Aquaworld Belek açıldığı günden bugüne yürütmekte olduğu “Atık Yönetim Sistemi“ ile tüm kriterleri sağlayarak “Sıfır Atık Sertifikası“ almaya hak kazandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen bu proje, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen, Sanayi Tesisleri, Sağlık Kuruluşları, Belediyeler, Havalimanları gibi tüm Otelleri de kapsayan bir Sıfır Atık Yönetim Sistemidir.

Sıfır atık yönetim sisteminin kurulumundan uygulanmasına ve izlenmesine kadar olan süreci takip edecek çalışma ekipleri oluşturuldu. Sistemin en etkin şekilde yapılandırılması için uygulamaya geçmeden önce yapılacaklara ilişkin planlamalar yapıldı. İhtiyaç duyulan ekipmanlar temin edilerek uygun yerlere yerleştirildi. Çalışanlara ve uygulayıcılara yönelik eğitim düzenlenerek uygulamaya ilişkin bilinçlendirme yapıldı. Oluşan atıklar yerleştirilen atık kumbaralarında biriktirilmeye başlandı. Böylece, türlerine göre biriktirilen atıklar geçici ayrıştırma ve depolama alanında toplanarak geri kazanım için çevre lisanslı tesislere ulaştırılacak.