Otel

Tümü

Aşısını olan Bodrum’a koşuyor, otelciler mutlu

Aşısını olan Bodrum’a koşuyor, otelciler mutlu

Koronavirüs endişesiyle tatile çıkmaya korkan seyahatseverler, aşılamanın yaygınlaşmasıyla Bodrum’a akın etmeye başladı.

AŞILAMA KORKUYU AZALTTI

Aşılamanın turizmde büyük bir hareketlilik getirdiğini belirten Cactüs Oteller Zinciri ve Elementa Hotel’in Sahibi Nurçe Erben “Aşılamada doz sayısı 50 milyona yaklaştı. 18 yaşa kadar inildi. Bu sağlık açısından olduğu gibi turizm açısından çok sevindirici bir gelişme. Aşılama öncesinde insanlar tatile çıkmaya korkuyorlardı. Ancak şu anda aşılamanın hızlanmasıyla o korkunun aşıldığını görüyoruz” dedi.

REZERVASYONLAR ARTTI

Aşı nedeniyle rezervasyonlarda artış olduğunu aktaran Nurçe Erben “İnsanlar önünü göremediği ve pandeminin seyrini tahmin edemediği için erken rezervasyon döneminde ilgi çok düşüktü. Ancak yasakların gevşetilmesiyle beraber tekrar ilgi arttı. Özellikle aşılamanın yaygınlaşmasıyla bu ilgi zirveye çıktı.  Aşısını olan Bodrum’a koştu. Pandeminin yıldızı Bodrum’da zaten kış nüfusu ikiye katlanmıştı şu an yaz sezonuyla bu üçe çıktı” diye konuştu.

BUTİK OTELLERE İLGİ DEVAM EDİYOR

Aşıya rağmen tüm önemlere dikkat ettiklerini kaydeden Nurçe Erben “Her ne kadar aşılama yapılmış olsa da hem biz hem de müşteriler kurallara uyuyor. Öte yandan butik oteller tercih edilmeye devam ediyor. İnsanlar hala çok kalabalığa girmeden tatil yapmak istiyorlar” dedi. Özellikle yeni açtıkları Elementa Hotel’in çok tercih edildiğini aktaran Nurçe Erben “Yalıkavak’ın en gözde koylarından Tilkicik’te yer alan Elementa Hotel 52 odasıyla lüks butik otel konseptinde hizmet veriyor. Kişiye özel tatil deneyimi sunmamız da tercih edilmemizde büyük bir etken” ifadelerini kullandı.

GASTRONOMİ VE SANATIN ADRESİ

Adını topraktan, havadan, ateşten ve sudan alan Elementa Hotel misafirlerin sanat sevgisini mimarisine katan, yemeklerinde harmanlayan, servis hizmetinde buluşturan bir mekân olarak dikkat çekiyor. Akdeniz yemekleriyle lezzet deryasında yüzdüren, bulutların üzerindeymiş gibi bir uyku yaşatan, antik Yunan heykelleriyle dolu Agora Bahçesinde kokteyller sunan otel, kişiye özel tatil seçenekleriyle öne çıkıyor.