ATAV, Antalya’nın lezzetlerini yerli ve yabancı turistlere tanıtacak

ATAV, Antalya’nın lezzetlerini yerli ve yabancı turistlere tanıtacak

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Muratpaşa Belediyesi’nin 10-13 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali kapsamında, 12-13 Ekim tarihlerinde Antalya Lezzetleri Festivali’ni gerçekleştireceklerini söyledi.

Antalya’nın doğal zenginliği, turizm çeşitliliği ve tarihi unsurlarını ön plana çıkartmayı hedefleyen ATAV, kentin mutfak kültürünün de bilinirliğinin artması amacıyla, bu yıl 4’üncü kez yapılacak Kaleiçi Oldtown Festivali kapsamında “Antalya Lezzetleri Festivali” düzenleyecek. Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, “Bu festival, nesilden nesile devam eden Antalya yerel tatlarını, Antalya’da yaşayan ve Antalya’ya gelen ziyaretçilere anlatmak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilecek. Antalya lezzetlerini müşterilerinin beğenisine sunan restoranlar, 12-13 Ekim tarihlerinde bu lezzetleri Karaalioğlu Parkı’ndaki festival alanımıza taşıyacak. Kentimizin gastronomisinin ne denli köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve bu köklü geçmişte yer alan tatların temsilcilerinin Antalya turizmine yaptıkları katkıyı vurgulamak istiyoruz” dedi.

“Yerel lezzetlerin festivalde toplanmasını istiyoruz”
Başkan Yeliz Gül Ege, festival kapsamında en çok bilinen yerel lezzetlerin workshopuna da yer vermeyi planladıklarını açıkladı. Gül Ege, “Halkımızın festivali en çok ziyaret ettiği saatlerde, bal kabağı tatlısı ve Antalya Piyazı gibi lezzetlerimizi ziyaretçilerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz. Katılımcı firmaların birbiriyle rekabet edebilecek ürünlerinden ziyade ustalaştığı alanlardaki ürünlerini, 2 gün boyunca saat 17:00’den 23:00’e kadar satış yaparak sergilemelerine imkan sunulacak. Bu kapsamda lezzetlerini; Antalya halkına, yerli ve yabancı konuklara tanıtmayı ve buluşturmayı arzulayan tüm mekanlarımızın, etkinliğimizde yer almasını isteriz” dedi.

Karaalioğlu Parkı içinde düzenlenecek festivalle, yaklaşık 20 işletmeye yer verilmesi planlanıyor. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!