STK

Tümü

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, “Doğa bize emanet”

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, “Doğa bize emanet”

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, “Kirletilen bir su kaynağının ne büyük tehlikelere yol açabileceğine dahası zincirleme olarak yaratacağı etkilere son günlerde birçok kez şahit olduk. Doğa bize emanet, emanete hıyanet olmaz” dedi.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Yeşim Demir'in küratöryel tasarımını üstlendiği, sanatçı Murat Germen’in objektifinden Antalya’ya bakan, Antalya’nın emanetlerine dikkat çeken, Antalya Kültür Sanat’ta sergilenen “Nisyan: Kadim Antalya’nın Güncel Portresi”ni ziyaret etti.

Antalya Kültür Sanat Yöneticisi Münevver Eminoğlu’ndan sergi hakkında bilgi alan Başkan Gül Ege, “Antalya’nın son 20 yıl içindeki dönüşümünü, uydu fotoğraflarıyla ve panoramik görüntülerle gözler önüne seren sergiyi tüm kent sakinleri görmeli. Sergi, kent içindeki yeşil alanların nasıl griyle kaplandığını gözler önüne seriyor. Doğa çok cömert ve aynı zamanda hesaplaşmaları oldukça sert. Kirletilen bir su kaynağının ne büyük tehlikelere yol açabileceğine dahası zincirleme olarak yaratacağı etkilere son günlerde birçok kez şahit olduk. Doğa bize emanet, emanete hıyanet olmaz. Murat Germen’in Antalya’yı anlattığı kişisel sergisi için sanatçımıza ve sergiyi bizlerle buluşturan Antalya Kültür Sanat’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sergi, 29 Ağustos 2021 tarihine kadar Antalya Kültür Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak.