ATOR'A GÖRE TÜRKİYE 15 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

ATOR'A GÖRE TÜRKİYE 15 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR), Türkiye'nin turizm alanında güvenlik sorunları sebebiyle yabancı turist sayısının azalmasının ardından 15 milyar dolar kaybettiğini bildirdi.

ATOR, Türkiye'nin bu sezon 9,5 milyon turisti kaybettiğini ve bunun 9,5-10 milyar dolar kayıp anlamına geldiğini belirtti. ATOR'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Güvenlik sorunları yüzünden yabancı turist sayısının azalmasının ardından Türkiye turizm alanında 15 milyar dolar kaybetti. Ayrıca bu sene Türkiye'ye giden turistlerin gideri de %15-25 oranında azaldı. Bugün turistler Türkiye'de ortalama 700-800 dolar harcıyorlar. Yabancı turistlerin harcadıkları paranın azalması turistlerin sayesinde ayakta kalan ticaret faaliyetlerini etkiliyor."ATOR, 2016 yılının 8 ayında İstanbul'daki Rus turist sayısının 2 kat azaldığını hatırlattı. Ocak-Ağustos aylarında İstanbul'u 6,3 milyon yabancı turist ziyaret etti. (Gazetem.ru)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!