ATSO’dan yerel yönetimlere ve turizmcilere yılbaşı çağrısı

ATSO’dan yerel yönetimlere ve turizmcilere yılbaşı çağrısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından turistleri ve vatandaşları kent merkezine çekmek, akşam ticaretini canlandırmak ve şehir turizmini desteklemek için Eylül ayı boyunca düzenlenen ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda muhteşem bir gala gösterisi ile sona erdi.

Esnaf çok memnun
Amaçlarının kent merkezinde canlılık oluşturmak olduğunu vurgulayan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalyalılar’ın ve turistlerin etkinliklere yoğun ilgi gösterdiğini ve esnaftan olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, “Antalyalılar ve kent merkezine inen misafirlerimiz sokak etkinliklerini çok sevdiler. Eylül ayı boyunca yaptığımız etkinliklerin kent ticaretine de olumlu etkisi olduğuna dair geri dönüşler alıyoruz. Düzenlediğimiz Sokak Şenliğine destek olan Antalya Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, katılan tüm üyelerimize ve halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Akşam ticareti canlanmalı
Antalya gibi bir turizm kentinde sokakların ve akşam ticaretinin son derece canlı olması gerektiğini belirten Davut Çetin, “Ağırladığımız turist sayısında rekorları konuştuğumuz bir sezon geçiriyoruz. Ancak maalesef bu dönemde bile Antalya turizminin yapısı gereği kent merkezine inen turist sayısı ve turistik ticaret istediğimiz seviyede değil. ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinliklerimizle kent merkezinde bir canlılık, hareket yaşandı. Antalya Caddelerinin bu tip etkinliklerle canlandırılması, cazibe sunması gerekiyor. Bu yıl bir ilke imza attık, önümüzdeki yıllarda Belediyelerimizin ve turizmcilerimizin de katkılarıyla daha kapsamlı etkinliklerle devamlılığı sağlayacağımıza ve bir kültür oluşturacağımıza inanıyorum” dedi.

Yılbaşı kutlaması için davet
Gelecek yıl için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirten Davut Çetin, yerel yönetimlere ve turizmcilere çağrı da bulunarak, “Gelecek yılı şimdiden programlıyoruz. Önceliğimiz yılbaşı. Türk turizminin amiral gemisi Antalya’nın yeni yıla cıvıl cıvıl renkli bir şekilde girmesi ve bunun geleneksel hale gelmesi en büyük dileğimiz. Belediyelerimizin ve turizmcilerimizin katkılarıyla bu yıl örnek bir çalışma yapabiliriz. İnanıyorum ki; Cadde esnafı da bu konuda üzerine düşeni yapacaktır. Biz de ATSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!