Avrupalı turistlere Türkiye'de 'muhafazakar' otel sürprizi

Avrupalı turistlere Türkiye'de 'muhafazakar' otel sürprizi

Avrupalı turistlere Türkiye'de 'muhafazakar' otel sürprizi

24 Ocak 2020 Cuma

Dünyanın önde gelen turizm şirketlerinden TUI Group (Touristik Union International), Türkiye'de alkollü içki servis etmeyen, kadın ve erkek havuzlarını ayıran otele gönderdiği Avrupalı müşterilerden özür diledi.

İngiliz ve Fransız basınında yer alan haberlere göre; turistler Fethiye Ölüdeniz'deki Ova oteli için rezervasyon yaptı ancak tatil tarihi gelmeden önce otel el değiştirdi. Oteli satın alan Zehra Grubu, her şey dahil sistemiyle çalışan mekanın konseptini değiştirerek muhafazakar otel olarak işletmeye başladı.

TUI, bu değişikliklerle ilgili müşterilerini bilgilendirmedi ve tatil için Fethiye'ye ulaşan yabancı turistler büyük bir sürprizle karşılaştı: Otelde artık alkollü içki servis edilmiyordu, üstelik erkek ve kadın havuzları da ayrıydı. Turistler ayrıca kıyafet kısıtlamasıyla karşılaştıklarını da öne sürdü.

Otelde daha önce konaklayan turistler internette dansözlü animasyon gecelerine ait kareler paylaşarak tepkilerini dile getirdi. Otelin eski müşterilerinden Sam Taylos, "Bir İngiliz'in havuz başında birkaç bira içemeyeceği yerde tatil yapmasını bekleyemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Müştelerinden özür dileyen TUI, alternatif tatil paketleri sunacağını açıkladı. Diğer yandan Ryanair de sözkonusu otele tatil paketi satmayı durdurdu. (euronews)

Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN