Otel

Tümü

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor, Atatürk’ü eşsiz bir proje ile anıyor

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor, Atatürk’ü eşsiz bir proje ile anıyor
Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yılı dolayısıyla Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da benzersiz bir Ata’yı anma projesine imza attı. Accor Grubu çatısı altındaki Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da bir oda, odamüze konseptinde Atatürk’ün yaşadığı sembolik bir oda olarak yeniden dekore edildi.

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Grubu, bir lider olarak tüm dünyaya ilham veren Ata’mızın ölümünün 83. yılı dolayısıyla eşsiz bir anma projesini hayata geçirdi. Accor Grubu, proje kapsamında, çatısı altındaki Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da, Boğaz manzarasına hakim bir odayı odamüze konseptinde Ata’nın yaşadığı sembolik odaya dönüştürdü.  Sözkonusu odamüze çalışmasında, oda baştan sona yeniden dekore edilirken, odaya Ata’nın kostümlü bir heykeli de yerleştirildi.

Proje doğrultusunda 9 Kasım 2021-16 Kasım 2021 tarihleri arasında Swissôtel Bosphorus İstanbul’da konaklayan misafirler lobby katında 902 numaralı odanın kapısına geldiklerinde Atamız’ın odasını inceleme imkânı da bulacaklar. Oda, 10 Kasım tarihinde 09:00-17:00 saatleri arasında otel dışındaki misafirlerin de ziyaretine açılacak.

Bunun yanı sıra, konsept odayı dijital olarak tüm dünyadan gezmek de mümkün olacak. Dijital olarak odayı gezenler, odadaki objeleri tıklayarak, objelerin anısını öğrenebilecek. Ayrıca ziyaretçiler anı defterine duygularını aktarabilecek. Accor Grubu’nun, proje çerçevesinde çektiği duygu dolu ve nostalji yüklü reklam filmi de 9 Kasım 2021 tarihinden itibaren televizyonlarda ve internet ekranlarında olacak.

Projeye ilham veren fotoğraf
Sıradışı projenin ilham kaynağı, İngiliz zırhlılarının Boğaz girişinde demirlediği günlerde çekilmiş ünlü fotoğraf oldu. Atamız’ın Çanakkale’den geçişine izin vermediği İngiliz donanması o tarihlerde İstanbul’a demirlemişti. Mustafa Kemal Paşa, Adana dönüşü Sirkeci’ye geçerken zırhlılara bakmış ve ülkemiz bağımsızlığı için kararlılıkla ant içmişti. Proje için Beşiktaş’taki Swissôtel The Bosphorus İstanbul’un seçilmesindeki tek neden bu ünlü fotoğraf da değil. Beşiktaş semtinin Atamız’ın hayatında önemli bir yerinin olması da Accor Grubu çatısı altındaki markalardan yola çıkılarak otel seçiminde etkili oldu.

Tarihe eşlik eden duygular

Atamız’ın, 1912-1919 yılları arasında annesi ve kardeşinin yaşadığı, Beşiktaş Akaretler’deki ev, Ata’nın da kullandığı bir evdi. Türkiye’nin bağımsızlık hayali belki de Atamız’ın içine bir ateş olarak Beşiktaş’ta düşmüştü. Beşiktaş’ın bir diğer önemi de odamüzedan bakınca harika bir manzara sunan Dolmabahçe Sarayı. Atamız 1927’den 1938’e kadar Dolmabahçe Sarayı’nda çalışmaya devam etti. Hayata gözlerini Dolmabahçe Sarayı’nda yumdu. Swissôtel The Bosphorus İstanbul’un bir odasından Boğaz’a ve Marmara’ya bakarken tüm tarihi ve eşlik ettiği duyguları hatırlatan ve düşündüren ilginç projenin fikir ve uygulaması Alametifarika reklam ajansına ait. Odamüze, 16 Kasım 2021 tarihine kadar otel misafirlerinin ziyaretine açık kalacak.

KÜNYE:
·         Reklam veren: Accor Grubu
·         Reklam veren yetkilisi: Accor Dünya Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin
·         Reklam Ajansı:  Alametifarika
·         Yönetmen: Serdar Erener
·         Yapım Şirketi: TerFilm 
·         Görüntü Yönetmeni: Veli Kuzlu
·         Post Prodüksiyon: Sinefekt
·         2d Animasyon: alld

9 Kasım 2021 tarihinden itibaren odamüzeyı aşağıdaki linkten izleyebilir, odadaki eşyaları tıklayarak anektodlarını öğrenebilir ve duygularınızı Atamız için oluşturulan hatıra defterinde paylaşabilirsiniz.

Link: http://www.odamuze.com/

Reklam filmi için: https://instagram.com/all__tr