Avusturyalı turist, otelden çıkartıldığını, pasaportunun çalındığını iddia etti

Avusturyalı turist, otelden çıkartıldığını, pasaportunun çalındığını iddia etti

Konya, 2 günlük sokağa çıkma yasağıyla birlikte sessizliğe büründü. Kaldığı otelden çıkartıldığını ve pasaportunun çalındığını ileri süren Avusturyalı turist Leopold Marcus Kocler (41) ise, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından yaklaşık 2 milyon 300 bin nüfuslu, 31 ilçesi bulunan Konya’da sessizlik hakim oldu. Sokaklara, yasak kapsamı dışında olup iş yerlerine gidenler dışında kimse çıkmadı.

Polis, Mevlana Caddesi üzerindeki denetimlerinde Avusturyalı turist Leopold Marcus Kocler'e rastladı. 19 Ocak'ta ülkeye giriş yaptığını belirten Kocler, kaldığı otelden çıkartıldığını, pasaportunun çalındığını, karnının aç olduğunu, parasının olmadığını, konsolosluğa ulaşamadığını ve kardeşi ile görüşmek istediğini söyledi. Polis, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Özel kıyafetli sağlık görevlilerinin kontrolden geçirdiği Kocler, daha önce koronavirüs testi yaptırdığını ve negatif çıktığını söyledi. Kocler, güçlükle ikna edilerek polis eşliğinde önce hastaneye ardından da işlemleri için Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!