BAKAN AVCI, 2017 İÇİN YAKIT DESTEĞİNİN GENİŞLETİLECEĞİNİ AÇIKLADI

BAKAN AVCI, 2017 İÇİN YAKIT DESTEĞİNİN GENİŞLETİLECEĞİNİ AÇIKLADI

6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizmcilere önemli bir haber verdi. Bakan Avcı, 2017 yılındaki yakıt desteğinin genişletileceğinin söyledi.

Bakan Nabi Avcı’nın açıklamaları şöyle: “Bölgemiz turizm açısından sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Hepimizin bildiği üzere terör dünyayı olduğu gibi Avrupa ve Türkiye’nin turizmine etki eden en önemli nedenlerden biridir. Sektörümüz maksatlı oluşumlar tarafından da güvensiz gösterilmeye çalışılıyor. Almanya’daki bazı basın yayın organları tarafından Türkiye’nin güvensiz gösterilmesi bizi derinden üzüyor. 

Turizmi etkileyen terör ve olumsuz gelişmeler Avrupa’da Türkiye’deki kadar gündem oluşturmuyor. Bunun örneklerini geçmişte yaşadık. Gezi olayları oldu Türkiye’de. Buna benzer gösteriler Almanya ve Fransa’da da oldu. Avrupa’nın başka ülkelerinde de oldu. Ama hiçbiri önceden tedbir alınmış çekim yerleri belirlenmiş bir şekilde dünyaya servis edilmedi. Farklı bir uygulamadan bahsediyorum. Bu turizm sektörümüzü olumsuz etkiledi. Bu tertiplerin içinde yer alan medya grupları şunu bilsinler ki bu geri tepecek bir uygulamadır. 

Uçak desteğini gelecek sene daha da genişleteceğiz. Tanıtım stratejimizin de değişmesi gerektiğini gördük. Destinasyonlarımızın ayrı ayrı tanıtılması konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz ve bu konuda adımlar atacağız.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!