Bakan Kurum, otel ve konut projelerini teftiş edecek

Bakan Kurum, otel ve konut projelerini teftiş edecek

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imara aykırı bölümlerinin yıkımı için 1 ay süre verilen kentteki projeleri denetleyecek.

Bodrum kıyı ve koylarında imar aykırılıkları bulunan yapılara gerekli düzenlemelerin yapılması için verilen 1 aylık sürenin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, söz konusu alanlarda incelemelerde bulunacak. Bugün saat 10.00'da Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botla kıyılarda incelemelerde bulunacak Kurum, saat 13.00'te, Yalıkavak Marina'da basın açıklaması yapacak.

Bakan Kurum öncülüğünde 1 ay önce Bodrum'da kaçak yapılarla mücadele süreci başlatıldı, imara aykırı inşaat tespit edilen projeler mühürlendi. Projelere belediyeler aracılığıyla tebligatlar gönderildi, imara aykırı bölümlerin yıkımı için 1 ay süre verildi. Bodrum'da 100 kişilik ekip tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında Yalıkavak, Gündoğan, Gölköy, Gümbet, Yalıçiftlik, Göltürkbükü'nde 2 bin 80 konut ve 6 otel projesi incelendi. Bu denetimler sonucunda karada 75, denizsel alanda ise 24 kıyı yapısına yönelik tutanak işlemi gerçekleşti. Mühürlenen projelerden 4'ünün ilgililerce aykırılıkların gerek proje revizyonu gerekse yıkım yapılarak giderilmesi için işlemler yapıldı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!