BAKANLIK ,TÜRKİYE ALGISINI DÜZELTMEK İÇİN TWITTER'DAN @TURKİYE ÇAĞRISI YAPACAK

BAKANLIK ,TÜRKİYE ALGISINI DÜZELTMEK İÇİN TWITTER'DAN @TURKİYE ÇAĞRISI YAPACAK

Ekonomi Bakanlığı ve TİM sosyal medyada Türkiye algısını düzeltmek için @Turkiye hesabını açtı. Ali Rıza Babaoğlan’ın koordinasyonunda yönetilecek hesap, dünyaca ünlü isimler tarafından da kullanılacak.

Sosyal medyada Türkiye'ye yönelik yürütülen negatif algıyı kırmak için Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) harekete geçti. Türkiye adına @Turkiye olarak, 15 Mayıs'ta resmi bir Twitter hesabı kuran bakanlık ve TİM, negatif algıyı kırmak için çalışacak.HOLLYWOOD'DAN İSİMLERSabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, Linkedin Türkiye eski Direktörü Ali Rıza Babaoğlan'ın koordinasyonunda profesyonel bir ekip tarafından yönetilen hesapta, tamamı İngilizce tweetler yer alacak. Arda Turan, Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Russell Crowe, Morgan Freeman, Aziz Sancar gibi iş, sanat, bilim ve spor camiasının ünlü isimlerinin de birer hafta kullanacağı hesapla, Türkiye'nin doğru bir şekilde tanıtılması hedefleniyor. Hesabı yönetecek ilk 12 ünlü ismin belirlendiğini aktaran Ali Rıza Babaoğlan, ilk Ali Sabancı ile başlayacaklarını söyledi. Arda Turan ve Acun Ilıcalı ile devam edeceklerini aktaran Babaoğlan, "Hesap bir hafta boyunca o ünlü tarafından yönetilecek. Yani Türkiye'nin sözcüsü o hafta hesabı yöneten ünlü olacak. Fotoğrafları ve görselleri de ünlünün mention ve ismiyle tüm tweetlerde yer alacak" dedi. İsimleri, alanında başarıya ulaşmış kişiler arasından seçtiklerini aktaran Babaoğlan, "Dünyaca ünlü isimler arasında Hollywood yıldızları da var, futbol oyuncuları da. Şimdi Russell Crowe ve Morgan Freeman ile görüşüyoruz. Bu proje bir yıl boyunca sürecek. Bu nedenle birçok isimle görüşme halindeyiz" diye konuştu.HER ŞEY YOLUNDAHesabın 10 günde 1.000'e yakın takipçi sayısına ulaştığını aktaran Babaoğlan, "Bunların tamamı gerçek kişiler. Amacımız bu hesapla Türkiye'de sosyal medyada yansıtıldığı gibi bir sorun olmadığını, her şeyin yolunda gittiğini anlatabilmek" ifadelerini kullandı. Sosyal medyanın günümüzde çok etkili bir araç olduğuna dikkat çeken Babaoğlan şunları anlattı: "Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, bakanlarımızın ve muhalefet liderlerimizin hepsinin resmi twitter hesabı var ancak ülkemizin yok. Biz de buradan yola çıkarak Ekonomik Bakanlığı ve TİM işbirliğinde bu hesabı açtık. Türkiye denildiğinde akla bir hesabın gelmesini, insanların bunu incelemesini sağlamayı hedefliyoruz"Türkiye'nin resmi slogan haline gelen "Discover the potential" sloganının da kullanıldığı hesapta Türkiye ve gündeme dait tweetler yer alıyor. Kapadokya'dan İstanbul'a Erzurum'dan İzmir'e Türkiye'nin hemen her şehrinden görsellerle birlikte tweetlerin atıldığı hesapta, sanat, spor ve iş dünyasındaki gelişmelere de yer veriliyor. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!