Otel

Tümü

Barut Hotels, personel sayısını 6 binin üzerine çıkaracak

Barut Hotels, personel sayısını 6 binin üzerine çıkaracak

Koronavirüs turizm işletmelerinin faaliyetlerine büyük zarar verirken çoğu işletme personel sayısında tasarrufa gitti. Türk turizminin önemli markalarından Barut Hotels ise bu dönemde personel sayısını korudu. Grup, istihdam ettiği personel sayısını önümüzdeki 3 yılda 6 binin üzerine çıkarmak istiyor.

Hürriyet gazetesindeki habere göre son dönemdeki sıkıntılı sürece rağmen personel sayısında hedeflerini yükselttiklerini açıklayan Barut Hotels tarafından paylaşılan bilgilerde “1971’de Antalya Side’de başlayan yolculuğumuz bugün 13 otel, 3 bin 500’ün üzerinde çalışan ve 10 bin yatak kapasitesi ile devam ediyor. Her yıl otelcilik hizmetlerini geliştirmek için yeni çalışmalar yürütüyoruz. ‘Mutlu çalışan-mutlu misafir’ felsefesinden ödün vermeden tamamladığımız 2020 yılında, tüm çalışanlarının haklarını güvence aldık.

Bu süreçte ekibi küçültmedik. Farklı çalışma modelleri uyguladık. Çalışanların da ekonomik istikrarını sağlamaya çalıştık. Yeni yatırımlarını Ege’nin en berrak sularına sahip Didim’de sürdüren Barut Hotels 2025 yılında 6 binin üzerinde çalışana ulaşacak.