Otel

Tümü

Barut Hotels’e İstihdam Özel Ödülü

Barut Hotels’e İstihdam Özel Ödülü

50. yılını kutlayan Barut Hotels, tüm sektörel krizlerde olduğu gibi global bir kriz olan pandemide de çalışanlarının haklarını koruyarak ekonomik istikrarlarını sürdürmeyi başardı. Bu uygulamaları sektör ve kamu tarafından takip edilen Barut Hotels QM 2020 Awards Ödül Töreninde özel kategoride verilen İstihdam Ödülü’nün sahibi oldu. 

ÇALIŞAN POLİTİKALARI İLE…

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen QM Awards; 11. yıl anısına 11 farklı ülkede 4 farklı dilde oylama ile belirlendi. QM Awards Anketi web siteleri üzerinden 101 bin ziyaretçiye ulaştı. Ankete katılan kişiler, 2020 turizminin En’lerini belirledi. Yaklaşık 1 ay süren oylamada; yurt içi ve yurt dışından turizm yöneticileri, turizm yatırımcıları ve turizm çalışanları oy kullandı. Bu oylamada pandemi sürecinde yürüttüğü çalışan politikaları ile Barut Hotels İstihdam Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

MAAŞ ÖDEMEYİ SÜRDÜRDÜ

Grubun yaptığı açıklamada “Barut Hotels İstihdam Özel Ödülü ile taçlandırıldı. Oyları ile bizi bu anlamlı ödül ile buluşturan değerli sektör mensuplarına teşekkürlerimizi sunarız” cümlelerine yer verildi. Barut Hotels pandeminin başında yaptığı açıklamada çalışanlarını sahipleneceğini bildirmiş ve bu açıklaması ile çalışanlarının iş kaygısı yaşamalarını önlemişti. Turizm sektöründe yaşanan ücretsiz izin, işten çıkarma gibi haberlerin aksine Barut Hotels hiçbir çalışanını ücretsiz izne göndermediği, işten çıkarmadığı kriz politikası kapsamında, kısa çalışma ödeneği alan çalışanlarına da tam maaş ödemeyi sürdürdü. Barut Hotels bu yaklaşımı ile QM Awards 2020 Ödül Töreni’nin en anlamlı ödülünün sahibi olmayı başardı.