Başbakan Yardımcısı istifa etti

Başbakan Yardımcısı istifa etti

Serdar Denktaş, KKTC'deki "Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı" görevlerinden istifa etti.

 Denktaş, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ile ilişkilerde bazı sıkıntıların yaşandığını belirtti. KKTC'de bulunan Türkiye Yardım Heyeti'nin işlevini ve görev tanımını aştığını ve kapatılması gerektiğini savundu. Denktaş, “Kurduğumuz sistem içerisinde hükümet gücüne paralel ve bazen daha da güçlü konumda görülen TC Yardım Heyeti olgusunun siyasal otoriteyi nasıl bozduğunu, dağınık bir hiyerarşik yapı oluşturduğunu ve bu durumun hem ülkemizin ulaşması gereken hedefe ulaşmasını engellediğini, hem de halkımızın anavatan Türkiye ile ilişkilerini bozduğunu görmek ve tartışmak durumundayız” şeklinde konuştu.Denktaş, Türkiye'den değil, Kıbrıs'ta görevlendirilen bireylerin davranışlarından rahatsız olduklarını söyledi. Denktaş sözlerini, "Anavatan Türkiye'nin hiçbir bürokratı, burada Kıbrıs Türk halkının demokratik idaresinin üzerinde olamaz. Kıbrıs Türk halkı kendi seçtiği vekillerinde, kendisi hesap sorar" diyerek bitirdi.    

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!